Ana Sayfa Statik Hesap Programları Ücretsiz Ahşap Birleşim Hesap Programı

Ücretsiz Ahşap Birleşim Hesap Programı

1299
1

Ücretsiz Ahşap Birleşim Hesap Programı MYPROJECT

Ücretsiz Ahşap Birleşim programı MY PROJECT rothoblaas firması tarafından hazırlanmıştır.

  • MYPROJECT Timbertech Buildings Yazılımları için tamamlayıcı bir Ahşap birleşim programı olarak kullanılabilir.
  • MYPROJECT CYPE 3D‘de ve CYPECAD ile yapılan Ahşap tasarımları için tamamlayıcı bir yazılım olarak kullanılabilir.

CLT PANELLER İÇİN SLOT KONEKTÖRÜ

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

ETA-19/0167’ye göre SLOT konektörü kullanılarak ahşap paneller arasındaki kesme bağlantısının hesaplanması ve doğrulanması. Hem konnektör grubunun (duvar hesaplaması) hem de tek konnektörün doğrulamalarını gerçekleştirme imkanı. Hesaplama CLT paneller, lamine ahşap paneller, LVL yumuşak ahşap veya LVL sert ahşap üzerinde yapılabilir. Önceden ayarlanmış arşiv, kullanıcının en yaygın CLT stratigrafileri arasından seçim yapmasına olanak tanır.

CTC KONEKTÖRLÜ AHŞAPTAN BETONA ZEMİN MODÜLÜ

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Ahşap-beton kompozit zeminlerin boyutlandırılması ve doğrulanması. Doğrulama, Avrupa Teknik Değerlendirmesi ETA 19/0244’e uygun olarak gerçekleştirilir. Konnektörlerin 45° ve 30°’de çapraz ve paralel düzenlenmesiyle, döşemeli veya kaplamasız, buhar fren bezi veya ses geçirmez folyo varlığında bile doğrulama. Bu modül ile aynı anda birden fazla değişken yük tipi eklemek ve projenin 3d-dwg’sini dışa aktarmak mümkündür.

SES YALITIMI: DAYANIKLI PROFİLLER VE YAN İLETİM

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Farklı proje frekanslarında ses yalıtımı çözümlerinin tasarlanması. Titreşim azaltma endeksinin EN ISO 12354 standardına göre hesaplanması. Esnek profilin (XYLOFON ve ALADIN STRIPE) hesaplanması ve doğru kurulumu sağlamak için yazdırılabilir bir plan üzerinde projeksiyon yapılması. Hem ahşap çerçeve hem de CLT yapıların hesaplanması imkanı. Duvar ve boyut Verilerinin otomatik olarak alınmasıyla .dxf dosyalarının içe aktarılması. Tam teknik hesaplama raporunun ve performans grafiklerinin yazdırılması.

Kullanıcıların, yeni MyProject 4.30 sürümünün öngördüğü güncelleme paketinin önemi göz önüne alındığında, “MyProject’i İndir” butonuna tıklayarak yazılımı indirip MyProject’i yeniden kurmanız gerekmektedir. Daha iyi bir çalışma için önceki sürümün kaldırılması tavsiye edilir.

ALU GİZLİ BRAKETLER

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Gizli ALU braketleri kullanılarak yapısal ahşap elemanlar arasındaki kesme bağlantılarının hesaplanması ve doğrulanması. Modül, çeşitli sabitleme konfigürasyonlarına sahip STA pürüzsüz dübelleri ve SBD kendiliğinden delen dübelleri olan tüm boyutlarda ALUMINI, ALUMIDI ve ALUMAXI’yi içerir. İki farklı hesaplama yöntemi kullanma imkanı (ETA 09/0361’e ve deneysel modele göre).

CLT PANELLER İÇİN X-ONE BAĞLANTISI

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

CLT paneli ile X-ONE konektörü arasındaki bağlantıların tasarımı ve doğrulanması. Doğrulama, bağlantının direnç alanına göre tüm yönlerdeki eylemler için Avrupa Teknik Değerlendirmesi ETA 15/0632’ye göre yapılır.
Yük koşullarının eş zamanlı doğrulanmasıyla sayısal modellemeden elde edilen birçok farklı kuvvetin eklenmesi mümkündür.

BAĞLANTILAR VGS VE VGZ KONNEKTÖRLÜ PRİMER-İKİNCİL KİRİŞLER

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

İnşaat gerekliliklerine göre çapraz konfigürasyonda veya paralel eğimde yerleştirilmiş tam dişli vidalarla ahşap-ahşap bağlantısının hesaplanması ve doğrulanması. İkincil kiriş eğiminin yatay veya dikey yönde değiştirilmesiyle farklı şemaların olasılığı.

TAM DİŞLİ VGS VE VGZ KONNEKTÖRLERLE YAPISAL DESTEKLER

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Silindirik başlı veya havşa başlı tam dişli vidalarla gerçekleştirilen yapısal güçlendirmenin hesaplanması ve doğrulanması. Tipik uygulama, çentikli kirişte damara paralel gerilim takviyeleri, yanal ve ara destekte damarın dikey basınç takviyeleri ve asılı yüklerde dikey gerilim takviyesiyle ilgilidir.

SÜREKLİ YALITIMIN DGZ KONNEKTÖRÜ KULLANILARAK SABİTLENMESİ

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Çatılara sürekli yalıtımın sabitlenmesi için çift dişli DGZ konnektörün boyutlandırılması ve doğrulanması. Özelleştirilmiş hesaplamalardan oluşan bir veritabanı oluşturarak sert veya yumuşak yalıtımla tasarım yapın.

HBS – HBS PLAKA – TBS VİDALARI KULLANILARAK KESME BAĞLANTILARI

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Ahşaptan ahşaba, çelikten ahşaba ve ahşaptan panele bağlantılar için vidalar kullanılarak kesme bağlantılarının hesaplanması ve doğrulanması. Tek ve çift eğimli bağlantılar, geometri ve malzeme çeşitliliğinin kişiselleştirilmesi olanağı.

BETON DÖŞEMELER ÜZERİNDE SERTİFİKALI MEKANİK VE KİMYASAL DÜBELLER

ücretsiz,ahşap birleşim,hesap programı

Beton döşemelerdeki sertifikalı mekanik ve kimyasal ankrajların hesaplanması ve doğrulanması. Çeşitli kriterlere göre ankraj seçimi için filtreli standart veya özelleştirilmiş geometri konfigürasyonları. Deprem ve yangın tasarım seçenekleri.

Ücretsiz Ahşap Birleşim Hesap Programı MY PROJECT

Size en uygun uygulamayı seçin ve hayatınızı hemen kolaylaştırın! Ahşap yapınızın bağlantı hesaplaması, termal, higrometrik ve akustik performans analizi için MyProject paketini indirin veya beton ankraj hesaplaması ve doğrulaması için paketi seçin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz