Ana Sayfa Diğer Programlar Tasarım ve Detaylandırma Programları Tekla Structures 2021

Tekla Structures 2021

3005
1
Tekla Structures 2021

Tekla Structures 2021

Tekla Structures 2021 ‘de, inovasyon, sadece bir yazılım güncellemesi, yeni bir ürün veya araç değildir. Bir düşünce yapısıdır. Bir düşünce şeklidir. Algıyı sorgulamalı ve ona meydan okumadır. İnşaat iş akışının yeni yollarını bulmak ve daha iyi bir hale getirmek için sürekli bir dürtüdür.

Tekla Structures 2021 sürümleri tamamen bu düşünce yapısıyla ilgilidir. Veriye dayalı ve bağlantılı iş akışlarını yönlendirecek yeni özellikler ve yeni geliştirmelerle, daha hızlı modelleme, daha sade değişiklik yönetimi, daha ileri kullanılabilirlik ve daha iyi birlikte çalışabilirlik deneyimi yaşayacaksınız.

Ayrıca piyasadaki en yapısal BIM yazılımını aldık ve onu yeni Tekla Structures 2021 abonelik teklifimiz sayesinde daha uygun fiyatlı ve her zamankinden daha esnek ve erişilebilir hale getirdik.

Bu değişimden bir daha fazlasıdır, bir ilerlemedir. Bu akla şu soruyu getiriyor: “Farklı olmak neden daha iyi olmaya engel olsun?”

Tekla Structures 2021 Özellikleri

Yeni liste yöneticisi ile nesne listelerinin oluşturulmasını basitleştirin

Liste yöneticisi eklentisi, Tekla model objelerinin tamamen izlenebilir özelliklerinin daha verimli listelenmesini ve raporlanmasını sağlayarak kaliteyi ve üretkenliği arttırır. Tekla modeli yönetirken, insan hatası en aza indirilir ve doğruluk sağlanır, böylece detaylandırmada daha üretken olmaya odaklanabilirsiniz.

Tekla Structures 2021
Tekla Structures 2021

Kavisli & Benzer Donatı Grubu ile numaralandırma, markalama ve dokümantasyonu netleştirin

Kavisli donatılara ait markaları alt id ‘lere sahip tek bir marka altında birleştirerek listeleme ve dokümantasyonda yapmanız gereken iş miktarını en aza indirin. Konik grup teknolojisi üzerine inşa ederek, istediğiniz yerlerde size daha fazla otomasyon sağlarken donatı seti seviyesinde parametreleri değiştirme esnekliğini de ekledik. Çalıştığınız geometriye ya da projeye bağlı olarak donatı çubuklarını gruplandırma şeklinizi değiştirerek bugüne kadar yaptığınız en üretken ve en imal edilebilir detaylandırmaya ulaşabilirsiniz.

Kenarları Takip özelliği ile donatı aralıklarını ve düzenleyicilerini hızlıca tanımlayın

Karmaşık donatı kenarları söz konusu olduğunda, donatı setleri düzenlerken çok fazla nokta seçmekten kurtulun, ‘Kenarları Takip’ teknolojisiyle bir düzenleyiciye veya kılavuz çizgisine kenarı takip etmesini doğrudan söyleyebilirsiniz. Bu yeni özellik kavisli veya doğrusal olmayan objelerde donatı modellemenize, kanca eklemenize veya kenar geometrisine göre donatı çubuklarının yönlerini ayarlamanıza olanak tanır.

Resme özgü yerleşim düzenlerini kolayca güncelleyin

Tekla Structures 2021 ‘de, yeni resim yerleşim düzeni (layout) özelliği, başlık bloklarında ve raporlarda küçük değişiklikler yapma imkanı sunarken, aynı zamanda resim yerleşim düzenine bazı değişiklikleri kaydedilmemesini sağlayabilir. Bunun anlamı, tüm resimleri değiştirmeden sadece bir başlık bloğunu güncelleyebilirsiniz. Bu az sayıda layout ile resim oluşturmanızı, düzenleyebilmenizi ve projenizi yönetmenizi sağlayacaktır.

BIM Değişiklik Takibini hızlıca anlayın

2021 Tekla yazılım güncellemelerinin yayınlanmasıyla birlikte, Trimble Connect modelleri yüklenirken size BIM modelinin önceki versiyonlarına göre nelerin değiştiğini görme olanağını sunacaktır. Böylece neyin değiştiği konusunda daha az kafa karışıklığı olacak ve proje ekibindeki diğer kişilerle daha etkili bir işbirliği sağlanacaktır.

Tekla Structures 2021
Tekla Structures 2021

Projenizi yeni Trimble Connect Visualizer ile ifade edin

Trimble Connect Visualizer artık ön tanımlı renkler yanında kendi renklerinizi ve kendi dokularınızı tanımlamanıza olanak veriyor. Bu özellik projenizi daha iyi sunmanıza ve projede uygulayacağınız kendinize özgü benzersiz yaklaşımı ifade etmenize olanak tanır. Yeni Visualizer ile yüzey, beton, boya ve diğer kaplamalarınız ne kadar spesifik veya ne kadar özel olursa olsun, malzemenin gerçek hayatta tam olarak nasıl görüneceğini göreceksiniz.

Tekla Structures 2021
Tekla Structures 2021

Fit Objects eklentisi ile zamandan ve paradan tasarruf edin

Yeni Fit Objects eklentisini kullanarak, kullanıcılar metraj hesabı yaparken zamandan tasarruf edebilir, hataları azaltabilir, daha doğru ve avantajlı metraj sunabilirler. Bu araç, herhangi iki nesneyi birbirine uydurur ve bağlar, proje ilerledikçe yapılan değişikliklerden sonra bile objeler birbirine bağlı kalmaya devam eder. Bu araç, örneğin, kolonları ve duvarları eğimli döşemelere bağlamada mevcut kesim komutlarının yeteneklerini arttırır.

TEKLA STRUCTURES 2021 Yazılımı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Tekla Structures 2021 yazılımı hakkında daha fazal bilgi almak için Türkiye Yetkili satıcısı Computers&Enginnering Firmasından Sayın Suat Başer ile irtibata geçebilirsiniz.

Tekla Structures Türkçe Eğitim Seti (PDF)

Tekla Structures Eğitim setini ücretsiz indirebilmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

TEKLA STRUCTURES 2022

TEKLA STRUCTURES 2022 VERİSYONU için lütfen linki tıklayanız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz