Ana Sayfa İndir Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı Portal+

Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı Portal+

5979
2

Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı PORTAL+

Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı Portal+ statikprogramlar.com kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yazının En altında verilen linke tıklayarak yazılımı indirebilirsiniz.

Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı PORTAL+

YAZILIM ÖZELLİKLERİ

Yazılım Adı: PORTAL +

Yazılım Türü: Çelik Hesap Programları

Lisans Türü: Ücretsiz

Yazılım Türü: Windows

Yazılım Menşei: Türkiye

Yazılım Dili: İngilizce

Yazılım Satıcı: 

Kısıtlama: Yok

PORTAL+, Çelik Yapıların Tasarımı için kullanılan bir yazılımdır. CTICM (Centre Technique Industriel de la Construction Metallique – Fransa) tarafından, kısmen Avrupa Çelik ve Kömür Birliği (ECSC Project No 7210-SA326: tarafından Modelleme ve Ön Tasarım) tarafından finanse edilen bir Avrupa araştırma projesi çerçevesinde geliştirilmiştir. Çelik ve Kompozit Yapılar “- 1996-1999).

PORTAL+, Eurocode’a göre (gerilim kontrolleri için ENV 1993-1-1) kontrolleri yapar veya tek bölmeli çelik portal çerçevelerini otomatik olarak önceden tasarlar. Grafik kullanıcı arayüzü kullanıcı dostu ve sezgiseldir. Bazı basitleştirici varsayımlar nedeniyle, bu yazılım, tasarımcının hızlı bir şekilde bir dizi profil alması ve çerçeve ağırlığının bir tahminini alması için bir yardım olarak düşünülmelidir. Bununla birlikte, tamamlayıcı kontrollerin gerekli olup olmadığını kullanıcıya bildirmek için ayrıntılı sonuçlar verilmektedir.

PORTAL+ Programı İle Ne Yapılabilir?

Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı PORTAL+

PORTAL+, dikdörtgen tabanlı ve eşit aralıklı portal çerçeveleri ile tipik 1 açıklıklı endüstriyel bina (% 0-30 eğimli simetrik çift eğimli çatı) ile ilgilenir. Eleman kesitleri yalnızca sıcak haddelenmiş kesitleridir. Saçaklara izin verilir. Kirişlerdeki ve kolonlardaki ara yanal sınırlamalar dikkate alınır. Eylemler sadece ölü yük, rüzgar yükü ve kar yüküdür (düzgün). 2 ULS ve 2 SLS eylem kombinasyonu dikkate.

Ücretsiz Çelik Statik Analiz Programı PORTAL+ İNDİR

2 YORUMLAR

  • Bu yazılımlar ücretsiz olduğu için elbette, her türlü malzemeyi tanımlayamıyorsunuz. Bunun yerine ticari çelik tasarım yazılımlarına bakmanızı öneririm.

   1-LIRASAPR
   2-Cype 3D
   3-Radimpex tower
   4-SAP 2000
   gibi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz