Ana Sayfa Diğer Programlar Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

2422
0

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Profesyonel bir SOLAR HESAPLAMA PROGRAMI mı arıyorsunuz? Dünyanın en gelişmiş Solar Hesaplama programlarından Solarius PV tüm hesaplarınızı 3 Boyutlu Görseller ile destekleyerek yapacaktır. İtlalyan Münedislik yazılımları geliştiricisi ACCA Software tarafından geliştirilen yazılım dünyanın en çok kullanılan fotovoltaik sitem tasarımlarının yapıldığı yazılımlardan biridir.

Sistem boyutlandırma, finansal analiz ve tek hatlı diyagramların hepsi tek bir yazılımda, halihazırda tüm dünyada binlerce Solar-PV uzmanı tarafından kullanılıyor!

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Solarius PV Solar Hesaplama Programı, ulusal elektrik şebekelerine bağlı (şebeke bağlantılı) her tür fotovoltaik sistem için teknik tasarım ve ekonomik analiz için profesyonel bir yazılımdır.

Solarius PV, tüm dünyada binlerce farklı kurulum Güneş Enerjisi türü için halihazırda kullanılan fotovoltaik sistem tasarımı için BIM yazılımıdır.

Her tür ve boyuttaki fotovoltaik sistemlerin teknik tasarımı ve finansal analizi için eksiksiz, güvenilir ve yenilikçi bir araç.
Her türlü durumda ve her tür ihtiyaç için kullanabileceğiniz çözüm:

 • Yeni veya mevcut binalara veya hatta büyük sistemlere (fotovoltaik çiftlikler) kurulan PV sistemleri için
 • Her yerde (referans iklim verileriyle coğrafi konum)
 • Herhangi bir sınır koşulunda (yakın ve uzak engeller)
 • Her türlü Panel ve İnvertör (binlerce farklı modelden oluşan kapsamlı kütüphane)
 • 3D modellemenin avantajı (DXF / DWG CAD çizimlerinden veya IFC BIM modellerinden başlayarak bile)
Solar Hesaplama Programı Solarius PV

METEONORM™ veya PVGIS™ iklim verileriyle güneş ışınımı verilerini hesaplayın

Solarius PV, dünya çapındaki konumlar için mevcut olan ana iklimsel veri referansları tarafından sağlanan belirli güneş ışınımı verilerinden başlayarak fotovoltaik güneş enerjisi üretimini tahmin eder:

Dünya çapındaki konumlar için Meteonorm™ (entegre ve ücretsiz)
Avrupa, Afrika, Akdeniz ve Güney-Batı Asya için PVGIS™
PVGIS’ten veri aktarımı otomatiktir ve konumun GPS koordinatlarından başlayarak da ayarlanabilir.

Diğer veritabanlarından veya doğrudan ölçümlerden elde edilen iklim verileriyle kişisel güneş radyasyonu verileri arşivinizi oluşturun.

Kullanımı basit ama güçlü bir 3D BIM modelleyici ile fotovoltaik sisteminizi hızla tasarlayın ve kurun

Solarius PV, özel ihtiyaçlarınıza göre PV sistemleri tasarlamanın ve boyutlandırmanın en basit yolunu sunar: 3D/BIM modelleme.

İster bir AutoCAD® DXF/DWG dosyasından, ister bir Edificius, Revit®, ArchiCAD® veya IFC BIM modelinden, vb., sıfırdan başlayarak her tür fotovoltaik sistemi tasarlayın.

Solarius PV 3D nesneleri ile:

bina ayak izini, yüzeyleri ve engelleri hızlı bir şekilde tanımlayın;
“Elektrik anahtar panoları”, “PV jeneratörleri” ve “İnvertörler”i temsil etmek için özel nesneleri kullanın;
Kapsamlı çevrimiçi 3D Model koleksiyonunda ücretsiz olarak bulunan nesneleri kullanarak PV sistem tasarımınızı detaylandırın, SketchUp®, OBJ, 3DS, vb. dosya formatlarını içe aktarın.
3D modelleme süreci, basit bir tıklama ile fotovoltaik modülleriniz için kurulum yüzeylerini tanımlamanıza olanak tanır. Fotovoltaik alanın gerçek zamanlı olarak ve kurulum sahasının gerçek koşullarına göre (eğim, yön, ışınlama, gölgeleme, vb.) doğru konumlandırıldığını kontrol edin.

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Bileşen kitaplıkları ve adım adım sihirbazlar, tüm fotovoltaik sistem elemanlarının (jeneratör, PV modülleri, invertörler, kablo şemaları, depolama sistemleri) çeşitli tasarım ve boyutlandırma aşamalarında size rehberlik eder.

Özel bir sihirbaz, hem doğru akım (DC) hem de alternatif akım (AC) tarafları için tasarlanan fotovoltaik sistem konfigürasyonuna göre doğru kablo boyutuyla birlikte panoları tasarlamanıza yardımcı olur.

Sistemin tek hatlı bağlantı şeması, elektrik anahtar panelleri (AC/DC’de), hem çıkış hem de girişte devre koruma cihazları veya farklı kablo türleri vb. eklemek için kullanımı kolay özelleştirme araçlarıyla otomatik olarak çizilir.

Modüller, invertörler, piller, tüketim profilleri ve zaman dilimlerinden oluşan kapsamlı kitaplıklar, fotovoltaik tasarım sürecinin her aşamasında sizi destekler.

Bir operasyonel tanılama aracı, herhangi bir anormallik veya tasarım hatası durumunda sizi uyarır ve ayrıca temel boyutlandırma talimatlarına uyulup uyulmadığını kontrol eder.

Gelişmiş kurulum sitesi fotomontaj işlevleri, görsel etki değerlendirmeleri ve çalışmaları ile işinize ekstra kalite sağlar.

Solar Hesaplama Programı Solarius PV

Doğrudan fotovoltaik projeden teknik ve ekonomik raporları, proje çizimlerini ve belgeleri otomatik olarak üretin.

Solarius PV ile tüm inşaat belgeleri, raporlar, formlar ve belgeler projeden otomatik olarak doldurulur:

 • İspanyolca, Fransızca ve (Brezilya) Portekizce gibi diğer dillerde bile sistemin özelliklerinin eksiksiz ve ayrıntılı bir açıklamasını içeren fotovoltaik sistem teknik raporu
 • Tüm ana göstergeleri (Geri Ödeme Süresi, NPV, IRR, Nakit akışı vb.) içeren Mali Rapor (fotovoltaik iş planı),
 • Yüzeylerin alan görünümünü, modüllerin, invertörlerin, elektrik panosunun, kablonun vb. konumlarını gösteren fotovoltaik sistem şeması.
 • Elektrik panolarını, kabloları, koruma cihazlarını vb. gösteren fotovoltaik sistem tek hat şeması.
 • Tasarlanan fotovoltaik sistemin Otomatik Maliyet tahmini/teklif
 • Çalışma çizimleri (kot görünüşleri, alan planları, kesitler, kesit çizimler vb.) ve diğer detaylar
 • Tüm çizimler, raporlar, modeller ve belgeler proje tarafından otomatik olarak doldurulur, serbestçe özelleştirilebilir ve RTF, PDF, DXF, DWG, vb. olarak dışa aktarılabilir.

Solar Hesaplama Programı Solarius PV Hakkında Daha Fazla Bilgi

Solar Hesaplama Programı Solarius PV hakkında daha fazla bilgi almak için Türkiye Yetkili Satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

ACCA SOFTWARE FİRMASINDAN 13 Ücretsiz BIM yazılımı

ACCA SOFTWARE firması aynı zamanda kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak kullanabileceği 13 yazılım hizmeti sunmaktadır. Bu ücretsiz hizmetten yararlanmak için Ücretsiz 13 BIM yazılımı yazımızı ziyaret ederek yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz