Ana Sayfa İndir Excel Yazılımları Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

1164
0

Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

Kirişsiz boşluklu döşeme Çözümünün ACI-318-14 koduna göre çözümü.

Not: Excel Hesaplamalarında Amerikan ölçü birimleri kullanılmıştır.

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018′ de eklenen Kirişsiz Döşemeler içinde bir kaynak olabilecek Amerikan ACI 318-14 şartnamesine göre hazırlanmış olan Boşluklu Kirişsiz döşemlerin excel ile çözümü.

TASARIM KRİTERİ

  • Döşeme içindeki boşluklu küre veya elips kabarcıkları beton ağırlığını azaltabilir, böylece hem sismik kütle (ASCE 7 12.7.2) hem de yerçekimi yükleri azalır. Ve uzun vadeli sehim (3 DL + LL) limitleri iki yönlü döşeme tasarımını (ACI 318 8.3)’e uymayabilir.
  • Döşeme alt kalıbının tamamı kiriş, kiriş, düşey panel veya başlık olmadan düz olabilir, , ancak zımbalama alanı (ACI 318 8.4 & 8.5),veya yanal çerçeve diyafram alanı (ACI 318 12.5.3), normal beton kesme transferi için katı olması gerekebilir.
  • Boşluklu döşemenin kesit kuvvetleri, iki yönlü bir sonlu elemanlar yöntemi veya ACI 318 8 ile belirlenebilir, ancak PT döşemenin ikincil momenti tek yönlü bir kavram olduğundan, PT döşeme yalnızca tek yönlü yöntemle tasarlanabilir.
  • Ayrıca boşluklu iki yönlü döşeme, düşük zemin döşemeleri veya düzensiz döşeme boşlukları için PT döşemeden daha iyidir.
  • Alttaki iki yönlü inşaat demiri, Kaset döşeme veya içi boş çekirdek döşeme sınırları olmaksızın normal bir katı iki yönlü döşeme olarak dağıtılabilir.
Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14 İNDİR

Kirişsiz Boşluklu Döşeme çözümünün excel versiyonunu ücretsiz indirip kullanabilmek için lütfen aşağıdaki butona basın

Önceki İçerikSolar Hesaplama Programı Solarius PV
Sonraki İçerikSakarya’da Beton Dökümü Sırasında İnşaat Çöktü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz