Ana Sayfa İndir Excel Yazılımları Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

2155
0

Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

Kirişsiz boşluklu döşeme Çözümünün ACI-318-14 koduna göre çözümü.

Not: Excel Hesaplamalarında Amerikan ölçü birimleri kullanılmıştır.

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2018′ de eklenen Kirişsiz Döşemeler içinde bir kaynak olabilecek Amerikan ACI 318-14 şartnamesine göre hazırlanmış olan Boşluklu Kirişsiz döşemlerin excel ile çözümü.

TASARIM KRİTERİ

  • Döşeme içindeki boşluklu küre veya elips kabarcıkları beton ağırlığını azaltabilir, böylece hem sismik kütle (ASCE 7 12.7.2) hem de yerçekimi yükleri azalır. Ve uzun vadeli sehim (3 DL + LL) limitleri iki yönlü döşeme tasarımını (ACI 318 8.3)’e uymayabilir.
  • Döşeme alt kalıbının tamamı kiriş, kiriş, düşey panel veya başlık olmadan düz olabilir, , ancak zımbalama alanı (ACI 318 8.4 & 8.5),veya yanal çerçeve diyafram alanı (ACI 318 12.5.3), normal beton kesme transferi için katı olması gerekebilir.
  • Boşluklu döşemenin kesit kuvvetleri, iki yönlü bir sonlu elemanlar yöntemi veya ACI 318 8 ile belirlenebilir, ancak PT döşemenin ikincil momenti tek yönlü bir kavram olduğundan, PT döşeme yalnızca tek yönlü yöntemle tasarlanabilir.
  • Ayrıca boşluklu iki yönlü döşeme, düşük zemin döşemeleri veya düzensiz döşeme boşlukları için PT döşemeden daha iyidir.
  • Alttaki iki yönlü inşaat demiri, Kaset döşeme veya içi boş çekirdek döşeme sınırları olmaksızın normal bir katı iki yönlü döşeme olarak dağıtılabilir.
Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14

Kirişsiz Boşluklu Döşeme Çözümü Excel-ACI 318-14 İNDİR

Kirişsiz Boşluklu Döşeme çözümünün excel versiyonunu ücretsiz indirip kullanabilmek için lütfen aşağıdaki butona basın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz