Ana Sayfa Statik Hesap Programları SAP2000 Alternatifi Statik Programlar

SAP2000 Alternatifi Statik Programlar

250
0

SAP2000 Alternatifi Statik Programlar

SAP2000, 30 yılı aşkın bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana en çok tercih edilen yazılımlar arasında üst sıralarda yer almaya devam etmeketedir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte SAP2000(bkn SAP2000 v23) alternatifi programlar mühendislik firmalarının hizmetine sunulmaya başladı.

Burda SAP2000 yazılımı alaternatifi olarak kullanılabilecek …… statik hesap ve tasarım programını sıraladık.

Not: Sıralama Tamamen rastlantısaldır.

1-RISA 3D

RISA-3D’nin analiz ve tasarım özellikleri, geniş bir malzeme yelpazesi kullanarak her türden yapıyı hızla tasarlamanıza olanak tanır. Binalar, köprüler, tanklar, menfezler ve aradaki her şeyi tasarlanabilir.

Modelleme Özellikleri

RISA-3D’nin en son kullanıcı arayüzü, yapısal mühendislerin iş akışı düşünülerek oluşturulmuştur. Bilinen soldan sağa, sekmeden sekmeye şerit yaklaşımı, yalnızca simge sıralamasını izleyerek bir modelde konseptten nihai tasarım optimizasyonuna kadar ilerlemeyi zahmetsiz hale getirir. Ek olarak, kullanıcılar, en çok kullandıkları araçların her zaman kullanılabilir olması için arayüzü özelleştirme olanağına sahiptir.

Tasarım Özellikleri

Beton, sıcak haddelenmiş ve soğuk şekillendirilmiş çelik, perde duvar, ahşap ve alüminyum elemanlar ve duvar panellerini(prekast) analiz edip ve tasarlayabilirsiniz.

Çaprazsız uzunlukları tanımlamanıza, bölüm setlerini kurup ve dayanıklılık ve servis kolaylığı optimizasyonu için kriterler oluşturmanıza olanak sağlar.En son uluslararası tasarım kodlarına göre her türden yapılarınızı tasarlamanıza olanak sağlar.

Diğer Programlarla Entegrasyon

Risa3D’ nin en büyük özelliklerinden biride diğer yazılımlarla entegre olabilmesi. Risa 3D ile birleşim hesaplarınızı RisaConnection ile direkt entegrasyon sayesinde yapabilirsiniz. Daha Çok yüksek katlı Binaların tasarımında kullanılan RisaFloor ile direkt entegrasyonu vardır.

  • TEKLA STRUCTURES
  • REVIT
  • ARCHICAD
  • SDS/2

FİYAT VE LİSANS HAKKINDA

Risa yazılımları Yıllık Abonelik sistemi ile lisans hizmetleri sunmaktadır. Yazılımlar Kalıcı lisans olarak alabilmek maalesef mümkün değildir.

RISA 3D Programı Hakkında Daha Fazla Bilgi

Risa 3D programı hakkında daha fazla Bilgi almak için Türkiye Yetkili Satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

2-TOWER 8

Balkan ülkelerinde oldukça populer olan Tower yazılımı Radimpex software firması tarafından geliştirilmektedir.

Tower, statik ve dinamik yapısal analiz, beton, çelik ve ahşap tasarımı için bir yazılımdır. Düzlemsel ve uzay yapılarındaki etkilerin evrensel analizi için uzmanlaşmıştır. Otomatikleştirilmiş, entegre, her şey dahil ve sezgisel güçlü araçlar sağlayarak bu program, mühendislerin tasarım hızını ve kalitesini artırmasını sağlar. Sürüm 8, uzun yıllara dayanan deneyime ve uzman ekibin, mühendislerin ve birinci sınıf programcıların en son bilgi ve uygulamalarına dayanan yüksek performanslı profesyonel bir araçtır.

Ön Germeli Yapıların Tasarımı

Bir çok yazılımda ekstra olarak sunulan ön-germeli yapıların tasarımı Tower 8 ile entegre olarak sunulmuştur. Ön germe kayıplarınında hesabının yapılabildiği bu araç kullanıclarına büyük avantaj sağlamaktadır.

TBDY2007 ve Türkçe Arayüz Avantajı

Tower 8 programı Türkçe ara yüz kullanımı sayesinde Türk kullanıcılar için büyük avantaj sağlamaktadır. Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği 2007 yazılımda mevcuttur. TBDY 2018 ile ilgili olarak çalışmalar talep olması durumunda devam edecektir.

LİSANS VE FİYAT BİLGİSİ

Kalıcı Lisans olarak satılan Tower 8’de herhangi bir güncelleme ücreti bulunmamaktadır. Sadece yeni versiyonlar için upgrade ücreti alınmaktadır.

Tower 8 programı hakkında daha fazla Bilgi almak için Türkiye Yetkili Satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

3-

Önceki İçerikÜcretsiz 13 BIM Programı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz