Ana Sayfa Güncel ALLPLAN Programı Nedir?

ALLPLAN Programı Nedir?

4454
3

ALLPLAN Programı Nedir?

ALLPLAN Programı Nedir?
ALLPLAN Programı Nedir?

Allplan programı nedir? Kullanım yerleri nedir? Bu yazımızda Kısaca Allplan yazılımın tarihi, gelişimi ve kullanım alanları hakkında bilgi verdik.

Allplan yazılımının temellerinin ilk atıldığı Şirket, 1963 yılında Prof. Georg Nemetschek tarafından kuruldu ve başlangıçta yapısal tasarım odaklı Ingenieurbüro für das Bauwesen (inşaat endüstrisi için mühendislik firması) adını aldı.

Bilgisayarları kullanan ve mühendisler için yazılım geliştiren, başlangıçta kendi ihtiyaçları için sektördeki ilk şirketlerden biriydi. 1977’de Nemetschek, inşaat mühendisliği için Statik 97/77 programını dağıtmaya başladı.

1980’deki Hannover Fuarı’nda Nemetschek, katı inşaat için standart bileşenlerin entegre hesaplanması ve tasarımı için bir yazılım paketi sundu. Bu, mikrobilgisayarlarda Bilgisayar destekli mühendisliği (CAE) mümkün kılan ilk yazılımdı ve ürün, uzun yıllar piyasada benzersiz kaldı.

Münih’teki Nemetschek AG merkezi

1981 yılında Nemetschek Programmsystem GmbH kuruldu ve yazılım dağıtımından sorumluydu; Georg Nemetschek’in mühendislik firması program geliştirmeden sorumlu olmaya devam etti. Ana ürün, mimarlar ve mühendisler için bir CAD(bknz. CAD ne demek?) sistemi olan Allplan, 1984’te piyasaya sürüldü. Bu, tasarımcıların binaları üç boyutlu olarak modellemesine izin verdi.

Nemetschek, 1980’lerde uluslararası alanda genişlemeye başladı. 1996 yılına kadar şirketin sekiz Avrupa ülkesinde yan kuruluşları ve dokuz Avrupa ülkesinde dağıtım ortakları vardı; 1992’den beri Slovakya’nın Bratislava kentinde de bir geliştirme sahasına sahiptir.

Yapısal tasarım programı satıcısı Friedrich + Lochner dahil olmak üzere ilk satın almalar 1990’ların sonunda yapıldı. 1994’ten beri Nemetschek AG olarak faaliyet gösteren şirket, 1999’da halka açıldı (o zamandan beri Prime Standard pazar segmentinde ve Frankfurt’taki TecDAX’da listeleniyor)

2000′ li yıllar

Bunu 2000 yılında iki büyük şirket devralması izledi: Amerikan firması Diehl Graphsoft (şimdi Vectorworks) ve görselleştirme ve animasyon için Cinema 4D yazılımıyla Maxon Computer GmbH. 2006’da Nemetschek, Macaristan’ın Graphisoft’unu (ana ürünü ArchiCAD için) ve Belçika’nın SCIA International’ını satın aldı.

Kasım 2013’te Nemetschek, MEP yazılım sağlayıcısı Data Design System’ı (DDS) satın aldı.31 Ekim 2014’te Bluebeam Software, Inc.’in satın alınması sonuçlandırıldı. 2015 sonunda Solibri satın alındı.

2016 yılından bu yana şirket Nemetschek SE olarak faaliyet göstermektedir. Aynı yıl, SDS/2 satın alındı. 2017 yılında dRofus ve RISA’yı satın almıştır. MCS Solutions, 2018’de satın alındı ​​ve daha sonra Spacewell olarak yeniden markalandı. Diğer satın almalar marka düzeyinde tamamlandı (örneğin, Redshift Rendering Technologies ve Red Giant, Maxon tarafından satın alındı).

18 Eylül 2018’den bu yana Nemetschek, TecDAX listesine ek olarak MDAX’ta listelenmiştir.

Diğerlerinin yanı sıra Nemetschek, BuildingSMART e.V.’nin bir üyesidir. ve AEC/O endüstrisinde açık bina bilgi modelleme (BIM) standartlarını (“açık BIM”) aktif olarak savunan Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen (DGNB) (Alman Sürdürülebilir Bina Konseyi).

ALLPLAN HAKKINDA

ALLPLAN Mühendisler ve Mimarlar için BIM tabanlı çözümler sunmaktadır. Bina yapılarından, Alt yapı işlerine, tünellerden , köprü tasarımına(statik analizi dahil) Mühendisler ve Mimarlar için bir çok yapısal sektörde kullanılır.

*Mimarlar / İç mimarlar İçin Allplan Architecture

ALLPLAN Programı Nedir?
ALLPLAN Programı Nedir?

Her görev için doğru araç
Mimari tasarımın kapsamı, bireysel evlerden seçkin dönüm noktası projelerine kadar uzanmaktadır. Her ikisi de maksimum bilgi birikimi, yenilikçilik ve yaratıcılık gerektirir. Bunu başarmak için mimarların hem 2B hem de 3B olarak çalışabilmeleri, tasarım ortaklarıyla verimli bir şekilde iletişim kurabilmeleri ve en iyi tasarım kalitesini sunabilmeleri gerekir. ALLPLAN(bKnz. ALLPLAN ARCHITECTURE), tüm bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

Özellikle çalışma çizimlerinde eşsiz bilgi kalitesi
Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için açık BIM platformu
Doğru maliyetlendirme için hassas malzemeler

*Tünel ve Baraj gibi Altyapı Çözümleri için Allplan Civil Egineering

ALLPLAN Programı Nedir?
Allplan ile Baraj Tasarımı

Ağır inşaat projelerinin verimli bir şekilde kontrol altına alınması
Altyapı projeleri, büyüklükleri, karmaşıklıkları ve birden fazla ekibin katılımı nedeniyle özel bir zorluğu temsil eder. Bu alanda çalışan mühendisler, doğru iş akışları ve yüksek model kalitesi ile binalar, altyapı ve köprüler ile ağır inşaat projelerinde karmaşık tasarımları verimli bir şekilde planlamalıdır. ALLPLAN, bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

Beton yapıların hızlı ve verimli modellenmesi, güçlendirilmesi ve detaylandırılması
Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için BIM platformunu açın
Boyuna ve enine kesitleri kolayca tanımlayın

ALLPLAN Programı Nedir?
ALLPLAN Programı Nedir?
Allplan Rebar Detailing ile donatı detaylandırma

En üst düzeyde inşaat proje Tasarımları
Bina inşaat projeleri giderek daha karmaşık ve talepkar hale geliyor. Ortaya çıkan gereksinimleri karşılamak için mühendisler kesin ve verimli tasarımlar geliştirmelidir. Hem 2B hem de 3B olarak çalışabilmeli, proje ortaklarıyla verimli bir şekilde iletişim kurabilmeli ve en iyi tasarım kalitesini sunabilmelidirler. ALLPLAN, tüm bu görevler için ideal yazılım çözümlerini sunar.

Tek bir yazılım çözümü ile modeller, çalışma çizimleri ve detaylı güçlendirme
Tüm disiplinlerde verimli işbirliği için açık BIM platformu
Güncel belgeler ve profesyonel görselleştirmeler
Arazi ve ekipler arası işbirliği seçenekleri

*Prekast Tasarımı ve Projelendirmesi için Allplan Precast yazılımı

ALLPLAN Programı Nedir?
ALLPLAN Percast ile Prekast Yapıların Tasarımı Programı Nedir?

Prekast beton planlamasındaki zorluklara yönelik çözümler
Saha dışı inşaat, sanayileşmiş inşaat veya prefabrikasyon olarak da bilinen prekast inşaat, inşaat endüstrisinde en hızlı büyüyen segmentlerden biridir. Başarı faktörleri son derece yüksek kalite, verimlilik ve güvenilir zaman ve maliyet planlamasıdır.

Planbar, prekast projelerinizin başarılı tasarımı ve detaylandırılması için bir openBIM çözümüdür. Prekast sektöründe 30 yıllık bilgi birikiminden yararlanın.

ALLPLAN’ın özellikle endüstriyel yapılara yönelik çözümleri ile:

prekast projelerinizin hassas planlamasını hızlandırın
Dilediğiniz gibi 2D veya 3D tasarlayın – model ve tüm atölye çizimleri her zaman %100 tutarlıdır
takviye, etiketleme ve demirbaşlar dahil olmak üzere tamamen otomatik olarak mağaza çizimleri oluşturun
güvenebileceğiniz üretim verileri oluşturun

*Köprü Tasarımı, statik analizi ve Projelendirilmesi için tek yazılım Allplan Bridge

ALLPLAN Programı Nedir?
Allplan Bridge ile Köprü Tasarımı Statik Analiz+Tasarım+Final Çizimler
ALLPLAN Programı Nedir?
Allplan Bridge ile Köprü Tasarımı Statik Analiz+Tasarım+Final Çizimler

Allplan Bridge, modelleme, analiz, tasarım ve detaylandırma için profesyonel BIM çözümüdür. Mühendisler, öngerilme dahil, inşaat sürecinin entegrasyonu, yapısal analiz, donatı tasarımı ve detaylandırma dahil olmak üzere yüksek düzeyde ayrıntıya sahip parametrik model oluşturmadan tek bir çözümle çalışır.

Köprülerinizi daha verimli tasarlayın:

  • Köprü mühendisleri için dünyanın ilk eksiksiz çözümü
  • Yapısal analiz, kod tabanlı tasarım, detaylandırma ve çizim üretimi için ortak parametrik 4D model
  • diğer disiplinler ve ürünlerle openBIM iş akışları

Türkçe Kullanım Avantajı

Allplan yazılımının en büyük özelliklerinden biri Türkiye’deki kullanıcılarına Tamamen Türkçe dil seçeneğine sahip olması. Diğer bir çok popüler BIM yazılımda olmayan bu özellik sayesinde, kullanıcılar Allplan yazılımını çok rahat kullanıp, zamandan tasarruf ediyorlar.

ALLPLAN yazılımı ile Metraj ve Hakediş Alma

ALLPLAN Programı Nedir?

ALLPLAN Türkiye’deki kullanıcılarının karşısına İhale, Hakediş ve Metraj alabilme olanakları ile çıkmaktadır. Allplan Oska işbirliği ile geliştirilen yazılım ile İhaleler için, metraj ve hakediş almak dakikalar içinde mümkündür.(bknz Allplan ile Metraj ve Hakediş Alma)

% 96 Müşteri memnuniyeti

Ekim ve Kasım 2016’da 1.006 ALLPLAN müşterisi ve müşteri adayı ile yapılan anketten %96 müşteri memnuniyeti ortaya çıkmıştır.

ALLPLAN YAZILIMLARI TÜRKİYE YETKİLİ SATICISI

Allplan yazılımlarının Türkiye’deki yetkili satıcısı ……… firmasıdır. Allplan yazılımları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için firma yetkilisi ………..ile irtibata geçebilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz