Allplan Architecture

Ocak 28, 2020tarihinde yayınlanmıştır
45

Allplan Architecture

Allplan Architecture adından da anlaşılacağı gibi Allplan Yazılımlarının Mimari tasarımlar için geliştirilen yazılımlarında birisidir. Kısaca Allplan yazılımları hakkında bilgi verelim.

Allplan Architecture, Mühendislik disiplinleri(Allplan Engineering) ile doğrudan çalışabilen bir BIM tabanlı Mimari Programların başında gelir.

30 yılı aşkın bir süredir Allplan, mimarları, mühendisleri, yüklenicileri ve yapı yöneticilerini, binaların planlanması, inşası ve yönetilmesi için inovatif yazılım çözümleri sunarak desteklemektedir.

Bir CAD öncüsü olarak, Profesör Georg Nemetschek Yapı ve İnşa için Mühendislik Ofisini Münih şehrinde 1963 yılında kurdu. 1981 yılında, bu şirket CAD çözümümüz Allplan’ın ilk versiyonunu 1984 yılında pazara süren Nemetschek Programmsystem GmbH ismini aldı. Nemetschek Allplan GmbH 2008 yılında kuruldu ve 2015 yılında Allplan GmbH olarak isimlendirildi. Günümüzde, Allplan GmbH açık BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) çözümlerinin önde gelen Avrupalı üreticisidir.

Mimarlar ve mühendisler için CAD programı sağlamanın yanı sıra, Allplan Allplan Allfa ile yapı yönetimi çözümleri, NEVARIS yazılımı ile yapı maliyeti kontrolü çözümleri sunmaktadır. Açık BIM platform, bim+ ile, Allplan tüm proje paydaşlarının kesintisiz, disiplinler arası çalışma yapabilmelerini sağlamaktadır.

Allplan 2020’in avantajlarını keşfedin. Allplan mimari ve Allplan Mühendisliğin tüm özelliklerini 30 gün süresince ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Nasıl Satın Alabilirim?

Allplan avantajlı fiyatları ve kampanyalar için 3EPROMİMARLIK firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Allplan Architecture statikprogramlar.com
Allplan Architecture statikprogramlar.com

Allplan ve BIM

Allplan ile kendi yapı modelinizi tasarlarken bim+ ile tüm proje paydaşlarınızla koordineli bir şekilde çalışabilirsiniz. Sonuç: planlama güvenliği ve proje için maksimum kalite

Allplan her gün yerine getirdiğiniz işlemler için bir ekip çalışması içinde ideal aracınızdır. Yazılım, mimar ve mühendisleri hassasiyet, hız ve planlama güvenilirliği ile cezbetmektedir. Aynı zamanda BIM çalışma metodolojisini destekleyerek maliyet yönetimi, yapı yönetimi ve bim+ ile model koordinasyonu için açık bir sistemin parçasıdır. Allplan versiyonu ile, inşaat endüstrisinde disiplinler arası çalışmada yeni standartları belirliyoruz.


Allplan ile, farklı yazılımlar kullansalar dahi proje paydaşlarınızla bim+ üzerinden model-bazlı işbirliği ve bilgi paylaşımının avantajlarından yararlanın. Allplan ile gelen yeni özellikler merkezi görev yönetiminden modelle, plan oluşturma ve otomasyon gibi yenilikleri ile Allplan 2018’i bu güne kadarki en tutarlı ve kullanıcı dostu versiyon yapıyor.

ALLPLAN ARCHITECTURE 2020 ÖZELLİKLERİ

Görsel Kodlama – programlamanın alternatifi

Görsel Kodlama, karmaşık biçimlerin modellenmesi, sıklıkla kullanılan özel objelerin oluşturulması ve iş akışlarının otomasyonunda kullanılmak için uygundur. Bir programlama dili öğrenmek yerine, basit bir şekilde nodları görsel olarak düzenleyebilir ve birbirleri ile ilişkilendirebilirsiniz.

Önceki versiyonlarda sunulan Teknik Ön İzleme ile mukayese edildiğinde, Allplan 2020 kullanıcı arayüzünü geliştirmiş, ek nodlar sunmuş ve daha fazla düzenlenmiş örnek eklemiştir.

KOLAY VE HIZLI ÇATI OLUŞTURMA

Yeni Çatı Modelleyici ile, özellik paletlerine dayalı modern bir kullanıcı arabirimi kullanarak kontur tabanlı çatı yüzeyleri oluşturabilirsiniz. Sonraki değişiklikler kolayca yapılabilir.

Çatı modelini düzlem ve seviye yöneticisi ile bağlayarak, çatı ve bina modelinin diğer bölümleri arasındaki etkileşim geliştirildi. Negatif çatı eğimlerine sahip çatılar bile artık desteklenmektedir.

Allplan Architecture Merdiven Modelleyici

ÇELİK YAPILAR İÇİN YENİ MODELLEYİCİ

Birleşimler olmadan basit çelik yapıları modellemek için artık ayrı bir çelik çözümüne ihtiyacınız yok (LOD 300). Mesnetler ve kirişlerve kolonlar, özellik paletlerine ve tutamaçlarına dayanan modern bir kullanıcı arabirimi kullanılarak oluşturulabilir ve değiştirilebilir.

Allplan Architecture Çelik Modelleyici

ATMOSFERİK RENDER

Allplan 2020’deki Gerçek Zamanlı Oluşturucu ile artık farklı ışık sıcaklıkları tanımlayabilirsiniz. Daha sıcak, nötr veya soğuk bir görünüm elde etmek için ton eşleme kullanabilirsiniz. Beyaz dengesi, gökyüzü ve güneş gibi doğal ışık kaynaklarının renk sıcaklığını düzeltir. Ve iki nokta perspektifi sayesinde, bozulmalar hiçbir zaman ortadan kaldırılabilir.

Allplan Architecture

ÖZELLİKLERİN İYİLEŞTİRİLMESİ

Özelliklerin kullanımını daha rahat ve tutarlı hale getirmek için, özellik yönetiminde çok sayıda uzantı ve iyileştirme yapılmıştır. Diğer şeylerin yanı sıra, öznitelikler artık biçimlendirilmiş Excel dosyaları olarak da dışa aktarılabilir.

Ayrıca, nesneler artık özniteliğe göre filtrelenebilecek şekilde nesne paleti genişletildi. Filtrelenen nesneler daha iyi görsel kontrol için renkle vurgulanabilir. Modelin kendisi saydam olarak görüntülenebilir. Bu şekilde, yanlış atanan özellikler daha hızlı bir şekilde tanımlanabilir.

Progam ile ilgili detaylı bilgi almak için 3epromimarlık firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Haber Bültenimize Üye Olun

Güncel Programlar Hakkında Bilgi Almak İçin Bültenimize Üye olun
statikprogramlar
envelope