Ana Sayfa Güncel En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

27524
0

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

Çoğu yapısal mühendis, günlük işlerinde genel amaçlı 3D entegre yapısal analiz ve tasarım yazılımlarını kullanmaktadır.

Bu yazılımlar, yapıların modelleme geometrilerini yapar ve yükleri çok daha verimli analiz ederek sonlu elemanlar analizi için gereken zamanı ve çabayı azaltır.

Bu yazılımların birçoğu yapısal öğeler (döşeme, açıklık, temel, kolon, duvar, destek, kiriş vb.) gibi farklı elemanları analiz etme, farklı malzemelerin yapı modellemesini oluşturma, geometrik hataları kontrol etme ve analiz sonuçlarını raporlama ve grafik dosyaları gibi entegre edilmiş ve farklı özelliklere sahiptir.

Verimli özelliklere sahip birçok yazılım olmasına rağmen, tasarım ve analiz için çok önemli ve özel özelliklere sahip olduğumuzu düşündüğümüz En İyi 6 statik hesap ve tasarım programı veya diğer bir deyişle  yapısal tasarım ve analiz yazılımını listeledik…

Not: Sıralama tamamen rastlantısaldır.

1-Cype Yazılımları

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

CYPE, Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat profesyonelleri için teknik yazılım geliştiren ve dağıtan bir firmadır.

CYPE’nin yolculuğu, 1983 yılında, kendi ihtiyaçlarını ve müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bilgisayar uygulamalarının geliştirilmesini motive eden mühendislik ve yapısal analiz alanındaki yoğun bir faaliyetle başladı. Bu programların başarısı Vicente Castell Herrera tarafından en başından beri, şirketin faaliyetlerini teknik yazılımların geliştirilmesi, ticarileştirilmesi ve dağıtımına yoğunlaştırmasına yol açtı.

Bu çalışmanın bir sonucu olarak CYPE, ele alınan çok çeşitli vicdan muhasebesi, sonuçların güvenilirliği ve yönetilebilme kolaylığı nedeniyle öne çıkan çeşitli programlar sunarak sektörde lider bir konuma sahiptir.Avrupa, Amerika, Afrika, Okyanusya ve Asya’ya yayılmış 120.000’den fazla kullanıcıya sahiptir. CYPE yazılımları Yerel belediyeler ve bakanlıklar ile teknik kontrol kuruluşları, üniversiteler ve profesyonel ofisler tarafından kullanılmakatdır.

TÜM MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ İÇİN CYPE

Cype yazılımları; Bina türü yapılar için CYPECAD, Endüstri tesisleri ve inşaat mühendisliği yapılarının tasarımı için CYPE 3D yazılımı ile ön plana çıkmaktadır.

NOT: TBDY 2018 yönetmeliği eklenecektir.

CYPE YAZILIMLARI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

CYPE yazılımları hakkında daha fazla bilgi alamak için Türkiye Distrübitörü 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran ile iletişime geçebilirsiniz.

2-SAP2000

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

Etkinliği ve 3D nesne tabanlı modelleme özellikleri nedeniyle, SAP2000 (bkz. SAP2000 V23) dünya çapında 160’dan fazla ülkede kullanılmaktadır. Ulaştırma tesislerinden kamuya yapılan işlere kadar, genel kullanımlar için yapıların statik analizi için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çoğu kişi su deposu, köprü vb. Tasarımlarında bu programı kullanır. Tek bir kullanıcı dostu arayüzü vardır ve önceden tanımlanmış karmaşık yapılar için şablonlar sağlar.

Ayrıca, kesit boyutları ve özellikleri kitaplığı, rüzgar ve sismik yükler için girdi, çıktı raporları ve grafik sonuçları üreten işlevler ve uluslararası tasarım kodları gibi temel modelleme ve analiz için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Yeni SAP2000 v18, doğrusal olmayan yük durumları için istikrar kontrolleri üretebilir ve modellerini Revit Structure’a dışa aktarabilir.

3-LİRALAND

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

LIRA-SAPR, BIM teknolojisinden yararlanan kapsamlı bir yazılım paketidir. Yazılım, farklı amaçlarla bina ve makine mühendisliği yapılarının analizi ve tasarımı için tasarlanmıştır.

NOT: TBDY 2018 yönetmeliği eklenecektir.

LIRALAND YAZILIMLARI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

LIRALAND yazılımları hakkında daha fazla bilgi alamak için Türkiye Distrübitörü 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran ile iletişime geçebilirsiniz.

4-RISA 3D

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

RISA-3D, binalar, vinç sistemleri, arenalar, endüstriyel yapılar, köprüler vb. gibi genel yapılar için bir başka 3D analiz ve tasarım yazılımıdır. Özel kullanım için RISA-3D, RISAFloor, RISAConnection ve RISAFoundation gibi diğer RISA ürünleriyle entegre edilebilir . Yatay rüzgar ve deprem kuvvetleri yapının yanal sistemine RISA-3D’de girilebilir, bu durumda RISA-3D modeli, yer çekimi yükleri ve düşey elemanlar için tasarım yapmak için RISAFloor ile entegre edilebilir.

RISAFoundation, RISA-3D’den RISAFoundation’daki döşemelere ve temele reaksiyonları aktararak RISA-3D ile entegre edilebilir. RISAConnection, yapı için çelik birleşimleri otomatik olarak RISA-3D’de tasarlamak için kullanılabilir.

5- ETABS

En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

Etabs 2013, SAP2000 ile aynı şirket tarafından geliştirildi, ancak Etabs 2013 farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Özellikle yüksek katlı bina sistemlerini tasarlamak ve analiz etmek için kullanılır. Çerçeve sistemlerinin hızla modellenmesi ve büyük ve karmaşık yapıların analizinde özellikleri nedeniyle, dünya çapında kullanılır. Etabs 2013, entegre olduğu ve diğer programlara bağımlı olmadığı bir kullanıcı arabirimine sahiptir. Bu tek bir arabirim kullanılarak kolonlarr, duvarlar, döşeme plakaları, kirişler, açıklıklar ve diğer unsurlar tasarlanabilir ve analiz edilebilir. Yapı, Etabs 2013 içinde 3D olarak da oluşturulabilir.

SAP2000’den farklı olarak Etabs 2013, kullanıcıların sünme, büzülme ve kolon kısalmasına tabi tutulan yapıların istikrarını tasarlayıp kontrol edebildiği yapıları doğrusal olmayan bir şekilde analiz edebilir. Kullanıcılar ayrıca beton kırma ve kesme davranışını analiz etmek için 2D doğrusal olmayan katman modeli üretebilirler. Etabs 2013, kullanıcıların daha önce oluşturulan ETABS şablonlarını, aralarında istenen ızgaralı boşlukları, kat numaralarını, döşeme bölümlerini ve yükleri girerek yeni modelleri hızla başlatmak için kullanabilecekleri başka bir önemli özelliğe sahiptir.

6- Tower 8

en iyi 6 statik hesap programı,En İyi 6 Statik Hesap ve Tasarım Programı

Özellikle SAP2000 kullanıcılarına kullanım arayüzü çok kolay gelebilecek bir yazılımdır. Yapısal tasarımcının bir Çerçeve sistemi oluşturması çok hızlı bir şekilde olur.

Tower, statik ve dinamik yapısal analiz, beton, çelik ve ahşap tasarımı için bir yazılımdır. Düzlemsel ve uzay yapılarındaki etkilerin evrensel analizi için uzmanlaşmıştır. Otomatikleştirilmiş, entegre, her şey dahil ve sezgisel güçlü araçlar sağlayarak bu program, mühendislerin tasarım hızını ve kalitesini artırmasını sağlar. Sürüm 8, uzun yıllara dayanan deneyime ve uzman ekibin, mühendislerin ve birinci sınıf programcıların en son bilgi ve uygulamalarına dayanan yüksek performanslı profesyonel bir araç olarak sunulmaktadır.

Tower 8 Türkçe Kullanımı ve Türk Bina Deprem Yönetmeliği 2007 yi kapsamaktadır. Türk Bina Deprem Yönetmeliği 2018 Tower 9 verisyonunda Türk Mühendislerinin kullanımına sunulacaktır.

Detaylı Bilgi için Yazılımın Türkiye Yetkili satıcısı 3E Promimarlık firmasından Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz