Hafif Çelik Yapı Projesi

Aralık 27, 2019tarihinde yayınlanmıştır
78

Hafif Çelik Yapı Projesi

Hafif Çelik Yapı Projesi Örneği statikprogramlar.com kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulmaktadır. Hafif çelik yapı projesini en aşağıda verilen indirme linkinden indirebilirsiniz.

Neden Ücretsiz

Gelişen teknoloji ve ekonomik şartlar Tasarım Mühendislerini ve Yapı Üreticilerini ekonomik yapılar tasarlamaya itmektedir. Bu çözümlerden biriside Yapıları Hafif Çelik olarak tasarlamaktır.

Hafif çelik yapılar tasarım ilkelerini Ülkemizde fazla yaygın olmayan Ahşap yapıların tasarım ilkelerinden almış diyebiliriz. Burada Bahsesilen Ahşap yapı tasarımını Lamine Ahşap Yapı tasarımları ile karıştırmamak gerekir.

Ülkemizde ki yapısal tasarımcılara ve Mimarlara örnek teşkil etmesi açısından bu proje tam olarak ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Bu proje 3E promimarlık tarafından hazırlanmış olup, telif hakları ile korunmaktadır ve ticari amaçlar ile kullanılması yasaktır.

Proje İçeriği Nedir?

Hafif Çelik yapı projesinde Autodest Revit, Agacad Tools, Autodesk Autocad ve Radimpex Tower 8 yazılımlarından yararlanılmıştır.

  • Atodesk Revit ile Mimari Plana Uygun olarak Ön tasarım yapılmıştır. Ön tasarımın amacı, Mühendisin yapısal statik hesabı için gerekli olan Aks çizgileri, Düşey taşıyıcılar (kolonlar), kirişler, döşeme boşlukları ve eğer mevcut ise çatının tanımlanması.
    • Not: Autodesk Revit ürünü Son yıllarda oldukça gelişim kaydetmiş ve özellikle yapısal Tasarımcılar için büyük zaman alan Aks, yapısal tasarım elemanlarınızı çok kolay tanımlamanıza olanak sağlayan bir yazılımdır. Bir çok yapısal tasarım programı ile doğudan entegrasyona sahip olduğu için Tasarım sırasındaki zaman kayıplarını minimuma indirgemektedir.
  • Agacad Tools ise Revit ile enetgre çalışabilen 3. parti bir yazılımdır. Agacad Tools ile Prefabrike, Ahşap ve Hafif Çelik yapıların tasarımı ve üretim çizimleri dakikalar içerisinde yapılabiliyor.
Hafif Çelik Yapı Projesi 1
hafif çelik yapı projesi statikprogramlar.com
  • Radimpex Software firmasına ait Tower 8 yazılımı ile yapının statik hesabı yapılmıştır. Radimpex tower kullanımı oldukça kolay ve Türkçe kullanım arayüzüne sahip bir programdır. *Program TDY2007 deprem yönetmeliğinin bazı maddelerini içermektedir.

İNDİRME LİNKİ

PROJEYİ BU LİNKTEN İNDİRİN.

One comment on “Hafif Çelik Yapı Projesi”

Bir cevap yazın

Haber Bültenimize Üye Olun

Güncel Programlar Hakkında Bilgi Almak İçin Bültenimize Üye olun
statikprogramlar
envelope