Ana Sayfa Diğer Programlar BIM Yazılımları Mekanik Tesisat Çizim Programları

Mekanik Tesisat Çizim Programları

0

Mekanik Tesisat Çizim Programları

Mekanik tesisat çizim programları ile bir binanın (MEP) sistemlerini planlama, tasarlama işlerini gerçekleştirebilirsiniz. MEP tasarım şirketleri, Makine Mühendisleri bu becerilerde uzmanlaşmıştır. Mekanik, elektrik (Bkn. Elektrik Tesisatı Tasarım Programları)ve sıhhi tesisat mühendisliği (Ülkemizde Mekanik ve Sıhhı tesisat projeleri Makine Mühendisleri tarafından tasarlanmaktadır) danışmanlık firmaları olarak da bilinen bu firmalar, inşaat sürecinin tüm aşamalarında önemlidir. Karar verme, maliyet tahmini, inşaat yönetimi, dokümantasyon, bina yönetimi ve bina bakımı konularında yardımcı olurlar.

BIM‘ in de devreye girmesi ile birlikte tasarımlar artık 3D olarak yapılabilmektedir. BIM sayesinde Makine/Mekanik Mühendisleri tasarımlarını Mimari ve Yapısal tasarım elemanlarını da dikkate alarak tasarlamaya başladılar.

MEKANİK TASARIM NEDİR?

mekanik,tesisat,çizim,programları

Bir binanın mekanik tasarım unsurları, özellikle de ısıtma ve soğutma sistemleri(bkn. HVAC Nedir?), iç mekandaki yaşamın daha konforlu olmasına yardımcı olur. Bu sistemler her türlü hava koşulunda, binalarımızı uygun sıcaklıkta tutmak için tasarıma ve hesaplara uygun olmalıdır.

SIHHİ TESİSAT SİSTEMLERİ NEDİR?

Sıhhi tesisat olmadan nerede olurduk? Bizi ayakta tutan şey sudur. Sıhhi tesisat sistemleri içme, temizleme ve daha fazlası için tatlı su sağlar. Yağmur ve sıhhi atık suları güvenli bir şekilde uzaklaştırmamızı sağlar.

MEKANİK SİSTEMLERİ İÇİN KULLANILAN YAZILIMLAR

CYPE HVAC

CYPEHVAC ısıtma, havalandırma ve iklimlendirmeyi kapsayan iklimlendirme sistemlerinin tasarlanmasına yönelik bir programdır. Bu araç kullanıcılara radyatör, fancoil, kazan, ısı pompası, kanallı havalandırma ağları, ısı geri kazanım üniteleri, fanlar ve klima santralleri tasarlama olanağı tanır. Uygulama, gerekli bilgilerin diğer Open BIM araçlarından içe aktarılmasına olanak tanır, böylece hem mimari modeller hem de CYPETHERM LOADS analizi sonuçları sistem tasarımında kullanılabilir.

  • CYPEHVAC Türkçe olarak kullanılabilmektedir.
  • Raporlar Türkçe olarak alınabilmektedir.
  • Ömür Boyu Lisanslıdır.

CYPEPLUMBING

CYPEPLUMBING, profesyonellere her türlü binadaki su temini ve atık su ve yağmur suyu drenaj tesisatlarının tasarımı ve analizinde yardımcı olmak için oluşturulmuş bir programdır.

Program, kullanıcıların bir geometrik modeli bir BIMserver.center projesine bağlayarak içe aktarmalarına olanak tanır. Daha sonra su temini ve drenaj tesisatı elemanlarına üç boyutlu ortamda veya farklı 2 boyutlu görünümler aracılığıyla girilir ve analiz, tasarım ve kontrollerinin gerçekleştirilmesi için gerekli parametreler yapılandırılır. Önceden tanımlanmış çeşitli düzenlemelere veya özelleştirilmiş test konfigürasyonlarına uygunluk doğrulanabilir

Not: CYPEPLUMBING, durdurulan CYPEPLUMBING Su Sistemleri ve CYPEPLUMBING Sıhhi Sistemler programlarının yanı sıra Open BIM Düzeninin özelliklerini bir araya getirir.

CYPEPLUMBING YAZILIMLARI

  • CYPEPLUMBING: Pis su ve Temiz su tasarımları için kullanabiceğiniz bir yazılım
  • CYPEPLUMBING Schematic diagrams: CYPEPLUMBING Şematik diyagramlar, su temini kurulumlarının şematik diyagramlarını otomatik olarak oluşturan ücretsiz bir yazılımdır.
  • CYPEPLUMBING Solar Systems: CYPEPLUMBING Solar Ssistemleri yazılımı, her türlü binada sıcak su ve ısıtma için güneş termal enerjisi katkı tesisatının tamamının veya bir kısmının tasarımını ve analizini gerçekleştirir.

Mekanik Tesisat Çizim Programlarını İndirin

BIMSERVER.CENTER aracılığı ile yazılımları indirip Kullanmak Çok kolay.

BIMSERVER.CENTER KAYDOLMA

Mekanik Tesisat Çizim Programları Hakkında daha fazla bilgi

Mekanik tesisat çizim programları hakkında daha fazla bilgi almak için Türkiye Distribütörü 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

AHMET ERDEM DURAN: +90 532 376 05 30

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WhatsApp us

Exit mobile version