Ana Sayfa Diğer Programlar BIM Yazılımları Cype HVAC Sistemleri Yazılımları

Cype HVAC Sistemleri Yazılımları

4

Cype HVAC Sistemleri Yazılımları

1-CYPE HVAC

CYPE firması Mekanik Sistemlerin tasarımında kullanılan CYPE HVAC yazılımı Türkçeye çevirmiştir.

Cype HVAC Sistemleri,yazılımları
CYPEHVAC TÜRKÇE MENÜ

CYPE HVAC(Bkn HVAC nedir) iklimlendirme için su dağıtım sistemleri tasarlar. Radyatörleri (iki borulu sistem), fancoilleri, kazanları ve ısı pompalarını, yükleri bu elemanların her birine atayarak tasarlar. Program binanın geometrisini ve CYPETHERM LOADS programında hesaplanan termal yükleri bağlı olduğu BIM projesinden alır.

2-CYPE Shematics

CYPE HVAC Schematics, hidronik HVAC sistemlerinin şematik diyagramlarını çizmek için tasarlanmış ücretsiz bir programdır. Bileşenler ASHRAE standartlarına uygun semboller kullanılarak temsil edilir.(Ücretsizdir.)

CYPETHERM Schematics yalnızca şematik diyagramların çizilmesine yönelik bir araç değildir. Geleneksel çizim programlarına göre önemli avantajları vardır ve bunlar:

  • İkonografi
    • Valflerin ikonografisi ASHRAE standartlarına uygundur; bu, kullanıcıların kendi çizimlerini oluşturma zorunluluğunu ortadan kaldırır ve buna bağlı olarak düzenlemeye tabi olmayan yerel temsillerin kullanılması riskini ortadan kaldırır.
  • Miktarları
    • Tüm bileşenler ilişkili özelliklere sahip elmanlardır ve miktarlarda görünürler.
  • Ekipman analizleri
    • Genleşme kabı ve borular gibi bazı öğelerin özellikler panelinde kullanıcıların ekipmanı tasarlamasına yardımcı olacak dahili bir analiz bulunur. Bu analizler, analizin ve ilgili standardın açıklandığı ilişkili bir gerekçe raporuna sahiptir.

3- CYPEHVAC Ductworking

CYPEHVAC Ductwork, ızgaralar ve ısı geri kazanım üniteleri, fanlar ve klima santralleri gibi diğer havalandırma ekipmanlarını içeren HVAC kanal sistemi sistemlerini tasarlamaya yönelik bir programdır. Uygulama, kullanıcıların diğer Open BIM araçlarından alınan gerekli bilgileri içe aktarmasına olanak tanır, böylece hem IFC formatında geliştirilen mimari modeller hem de CYPETHERM LOADS ile yapılan analiz sonuçları, kurulumları tasarlarken kullanılabilir.

4-CYPE HVAC Radiant Floor

CYPE HVAC Radiant Floor, radyant yerden ısıtma ve soğutma sistemlerinin tasarlanmasına yönelik bir BIM uygulamasıdır. Yazılım, farklı araçlar kullanılarak sistemlere girilip tasarlanabilen, IFC formatında geliştirilmiş mimari modelleri içe aktarmaktadır. Programın sunduğu üç ana seçenek vardır: devrelere otomatik olarak girme, hem engelleri hem de boşlukları dikkate alarak deseni güncelleme; ve sistemlerin komple kurulumu için gerekli malzemelerin otomatik olarak ölçülmesi.

CYPEHVAC YAZILIMINI İNDİRME

CYPEHVAC yazılımını BIMSERVERCENTER.COM sitesine bağlanarak indirmeniz çok kolay.

Cype HVAC Sistemleri Yazılımları Hakkında Bilgi

Cype HVAC Sistemleri Yazılımları Hakkında daha fazla bilgi almak için Türkiye Distribütörü 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. […] Cype HVAC Sistemleri Yazılımları HVAC nedir? Cype Connect StruBIM Steel BIMSERVER.CENTER’DA PROJEYE BAŞLAMANIN 6 YOLU TümüBIM YazılımlarıElektrik Hesaplama ProgramlarıHakediş ve Metraj ProgramlarıMekanik Tasarım ProgramlarıSimülasyon Programları […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WhatsApp us

Exit mobile version