Ana Sayfa CAD Programları Ömür Boyu Lisanlı CAD programları

Ömür Boyu Lisanlı CAD programları

2

Ömür Boyu Lisanlı CAD programları Hangileridir?

Günümüzde Yazılım Firmalarının özelliklede Autodesk firmasının yazılımlarını Kiralama türü abonelik sistemine geçmesi ile birlikte, Kullanıcılar Ömür Boyu Lisanslı CAD programlarını araştırmaya başladı.

Ömür Boyu Lisanslı CAD Programları

AUTODESK KALICI LİSANS’a sahip olanlardan KALICI LİSANLARI’nı iade etmelerini talep etti

Öyleki Autodesk Kiralama usülü ile lisanslamaya geçtiğinde, Kalıcı Lisans sahiplerini tek tek arayıp kalıcı lisanlarını iade etmeleri ve bunun karşılığında uygun abonelik fiyatları sunmak ile ilgili olarak aramıştır(bkn AutoCAD Benzeri Çizim Programları). Bu durum aslında kullanıcılar açısından pek hoş bir durum olarak algılanmamıştır.

AUTODESK ÜRÜNLERİNİ KULLANANLAR FARKLI YAZILIMLARA YÖNELMEYE BAŞLADI

Kullanıcılarını küstüren Autodesk için Diğer ülkelerde hiç de kolay değil. Dünya genelinde oldukça popüler olan AutoCAD yazılımının ücretli ve ücretsiz olmak üzere bir çok alternatifi(bkn. Autocad Alternatifi CAD programları) bulunmaktadır.

Ömür Boyu Lisanslı CAD Programları Hangileridir?

Kısaca Ülkemizde satışa sunulmuş olan Ömür Boyu Lisanslı sahip olabileceğiniz CAD yazılımlarıma kısaca bir bakalım.

Not: Sıra Tamamen rastlantısaldır.

1-INTERSOFT INTELLICAD

Ömür Boyu Lisanlı CAD programları

Dogu Avrupa Ülkelerinin Bilgisayar yazılımlarında iyi olduğu her zaman bilinir. Bunlardan biri de ArcadiaSoft firmasının AutoCAD yazılımına alternatif olarak geliştirdiği Intersoft IntelliCAD yazılımıdır. Ömür boyu lisanlı cad programı olarak kullanılabilen Intersoft Intellicad yazılımıuygun fiyatı ile ön plana çıkmaktadır.

Intersoft IntelliCAD yazılmın Temel Özellikleri

 • Dinamik koordinat girişinin yeni versiyonu ve dinamik giriş için bir kurulum penceresi.
 • Araç paletlerini düzenleme, blok paletleri oluşturma ve yeni bir blok düzenleyici.
 • Yinelenen seçim ve kopyaları silme (fazlalık).
 • Sistem Değişkeni Yöneticisi düzeyinden sistem değişkeni ayarlarını içe ve dışa aktarın.
 • 2.5’ten 2018’e (DWG, DXF) AutoCAD formatında çizimleri okuma ve kaydetme.
 • DWG 2018 yerel biçiminde çalışma.
 • Lisans dosyasının basit bir aktarımını kullanarak birden fazla bilgisayarda (tek lisans altında) çalışma imkanı.
 • Bir proje üzerinde çalışırken otomatik olarak hafızaya alınan ve kişiselleştirilmiş bir araç paleti oluşturan, en sık kullanılan komutların (Smart TOP 10) akıllı listesi.
 • DWT şablonlarını kullanma.
 • Hasarlı dosyaları düzeltme ve kontrol etme işlevi.
 • Program penceresi, çizimlerin art arda görüntülendiği sekmelere bölünmüştür.
 • Komut satırı ve giriş.
 • Katmanlar üzerinde çalışmak.
 • Proje yönetimi gezgini.
 • Kartezyen ve kutupsal koordinatlarda çalışma.
 • Yerleştirilebilir araç paletleri.
 • Express araçlarının özel araç çubuğu.
 • Kağıt alanında dikdörtgen olmayan bir görünüm penceresi oluşturma imkanı.
 • Lisp programlama dilinin yorumlayıcısı uygulandı.SDS ve IRX bindirmeleri yükleme imkanı.

LİSANS SEÇENEKLERİ

Intersoft Intellicad yazılımı Kalıcı Lisans yani ömür boyu lisanslı olarak satılmaktadır. Liste satış fiyatı 460 € gibi rakamlar ile satılan Intersoft Intellicad yazılımını dönemsel Kampanyalar ile birlikte 125 € seviyelerinde almak mümkündür.

INTERSOFT INTELLICAD Programını nasıl satın alabilirim?

Intersoft Intellicad yazılımı hakkında daha fazla bilgi almak için Türkiye yetkili satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’dan bilgi alabilirsiniz.

2-ARCADIA BIM Programları

ArCADia BIM yazılımları temelde, ArcadiaSoft firması tarafından geliştirilen, Intellicad programı ile çalışan, çeşitli eklentiler ile Mimarlık ve Mühendislik yazılımlarından oluşan BIM (bkn. BIM ne demek?) tabanlı bir yazılımdır.

Arcadia BIM programlarının geliştirilmesi Autodesk Revit yazılımına karşı bir alternatif olarak yapılmakatdır.

Arcadia BIM yazılımlarını kullanabilmek için Temel BIM yazılımını almanız gerekmektedir. Bu Temel BIM yazılımları ArCADia, ArCADia PLUS ve ArCADia LT olmak üzere 3 çeşittir.

ArCADia Temel Modüller

 • ArCADia
 • ArCADia Plus
 • ArCADia LT

ArCADia BIM yazılımlarını Mühendislik ve Mimarlık alanında Kullanabilmek için Temel yazılım olarak kullanılan yazılımlara ek modüller alamanız gerekmektedir.

TEMEL MODÜLLER İLE BİRLİKTE KULLANILABİLİR EK MODÜLLER

 • Mimarlık Modülleri
 • Elektrik Tesisatı Modülleri
 • Sıhhı Tesisat Modülleri
 • Dogalgaz Tesisatı Modülleri
 • Mühendisler için Donatı Detaylandırma Modülleri
 • ve bir çok ekstra Modül bulanmaktadır.

ARCADIA BIM PROGRAMLARINI NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Kalıcı lisans seçenekelri ile sunulan Arcadia BIM YazılımLARI hakkında detaylı bilgi almak için, Türkiye yetkili satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından Ahmet Erdem Duran’ dan bilgi alabilirsiniz.

3-ELITECAD

ELITECAD özellikle Mimarlık ve Mekanik tasarım üzerinde yazılımlarını geliştiren bir yazılım firmasıdır. ELITECAD kendi tanımlamasını “Amacımız, en son teknolojilerimizle CAD ve inşaat sektörü aktif ve sürdürülebilir bir şekilde şekillendirilebilir. Yenilikler için araç gereçler ve kullanışlı araçlarlık, yüksek ve kullanılabilirliğe yönelik bir araç olan son teknoloji araçları. İşlerde mutlu ve heyecanlı, günlük çalışanlarla el ele gider.” şeklinde yapmaktadır.

ELITECAD ARCHITECTURE 15 ÖZELLİKLERİ

ELITECAD Architecture (bkn ELITECAD ARCHITECTURE 15) ile ekstra değere sahip 3B bina modelleri yaratırsınız. Yazılımımızın kullanıcı dostu olması, arka planda bir veri tabanında tüm parametrik bileşenleri otomatik olarak oluşturan modelleri hızlı bir şekilde tasarlamanıza olanak tanır. Bu parametrik yapıyı kullanarak planlayıcılar, değişiklikler üzerine yeniden hesaplamalar dahil olmak üzere ek çaba harcamadan ülkeye özgü standartlara göre değerlendirmeler ve grafiksel miktar anketleri türetebilir.

ELITECAD YAZILIMINI NASIL SATIN ALABİLİRİM?

Kalıcı Lisans ve Kiralama seçenekleri sunulan ELITECAD programını Türkiye yetkili satıcısı 3E PROMİMARLIK firmasından satın alabilirsiniz…

4-ALLPLAN

Elbette Autodesk firmasının Dünyada ki en büyük rakibi Alman Allplan programlarını da unutmamak gerek. Allplan programının üreticisi ve geliştiricisi Nemetscheck firması Autodesk gibi müşterilerini üzmüyor. Allplan programları Kiralama seçeneğinin yanında Kalıcı Lisans seçenekleri ile de satın allanabiliyor. Kalıcı Lisans seçenekleri biraz pahalıda olsa, kullanıcılarına Ömür boyu lisanslı program kullanma rahatlığı veriyor. Kalıcı Lisans sahibi olanların ise program güncellemeleri 1 yıl ile sınırlı oluyor.

ALPLAN HAKKINDA

ALLPLAN, AEC (Mimarlık-Mühendislik-Yapım) endüstrisi için küresel bir BIM tasarım yazılımı sağlayıcısıdır. İnşaat için ilk konseptten son detaylı tasarıma kadar tüm “Tasarımdan İnşaa” sürecini ele alıyoruz. …

ALLPLAN,(bknz ALLPLAN Programı Nedir) bina ve inşaat mühendisliği projelerinde birleşik çok disiplinli iş akışlarını desteklemek için entegre bulut teknolojisi sunar.

Kullanım Alanları

Allplan Mimari tasarımdan, Mühendislik tasarımına kadar İnşaat için gerekli olan tüm tasarım süreçlerini kapsayan çok geniş bir yazılım yelpazesine sahiptir.

Bunları Kısaca Sıralayacak olursak;

 • ALLPLAN ARCHITECTURE(bkn Allplan Architecture): Mimarlar ve İç Mimarlar için BIM tabanlı mimarlık yazılımıdır. 3B tadrım imkanı veren Allplan Architecture, Türkçe Kullanımımetraj çıkarma özellikleri ile ön plan çıkmaktadır. Türkiye’ nin en çok tercih edilen Hakediş Yazılımı olan OSKA yazılımı ile direk entegrasyonu sayesinde Kaba işlere ait metrajları almaya olanak sağlayan tek yazılımdır.
 • ALLPLAN BRIDGE: Köprü tasarım firmaları tarafından Türkiye’de ki bir çok Köprü projesinin tasarımında kullanılan bir statik analiz ve çizim yapabilen bir yazılımdır.
 • ALLPLAN ENGINEERING: Allplan alt-yapı inşaatlarının tasarım sürecimde kullanılabilen bir yazılımdır. Özellikle Baraj inşaatlarının tasarımında projelendirilmesinde Türkiye’ nin önemli proje firmaları tarafından kullanılmaktadır.
 • ALLPLAN BUILDING ENGINNERING: Allplan, Bina türü yapıların kalıp planlarının hazırlanması, donatı detaylarının yapılması, metrajlarının çıkarılabilmesi için Yapısal tasarımcılar, İnşaat mühendisleri, Teknik Ressamlar tarafından kullanılmaktadır.
 • ALLPLAN PRECAST: Prekast üretcileri, Yapısal Tasarım mühendisleri için Prekast yapıların tasarımı ve donatı detaylandırması için tercih edilen bir yazılımdır.

ALLPLAN Programını Nasıl Satın alabilirim?

ALLPLAN yazılımları hakkında detaylı bilgi almak ve Türkiye’ye özel fiyat teklifleri için Türkiye yetkili satıcısı ……… firmasından satın alabilirsiniz…

2 YORUMLAR

 1. […] Autodesk’in resmi sitesinde yayınlanan fiyat listesi aşağıdaki resimde verilmiştir. Standart bir Autocad’ in aylık kiralaması 4.444 TL’ den başlamaktadır. Fakat, Autodesk yazılımlarını kiralamak istemeyen kullanıcılar için Kalıcı lisansa sahip CAD programlarına ulaşmak mümkün.(bkn. Ömür boyu Lisanslı CAD programları) […]

 2. […] Autodesk’in resmi sitesinde yayınlanan fiyat listesi aşağıdaki resimde verilmiştir. Standart bir Autocad’ in aylık kiralaması 4.444 TL’ den başlamaktadır. Fakat, Autodesk yazılımlarını kiralamak istemeyen kullanıcılar için Kalıcı lisansa sahip CAD programlarına ulaşmak mümkün.(bkn. Ömür boyu Lisanslı CAD programları) […]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WhatsApp us

Exit mobile version