Ana Sayfa Diğer Programlar ALLPLAN ile 3D Donatı Detaylandırma

ALLPLAN ile 3D Donatı Detaylandırma

1

ALLPLAN ile 3D Donatı Detaylandırma

ALLPLAN ile 3D DONATI detaylandırma özelliği, 2 boyutlu ortamda çalışan mühendislerin ve tasarımcıların projelerini 3 boyutlu olarak tasarlamalarına olanak vermektedir.

“3 Boyutlu Donatı Tasarımı Sayesinde Hatalar asgari seviyeye düşüyor”

ALLPLAN ile 3D olarak tasarlanmış donatı detaylandırma işlerinde, 2 boyutlu çalışma ortamnında farkeilemeyen hataların önüne geçilmiş oluyor. ALLPLAN Tasarımcıyı, donatı tasarımı sırasında meydan gelen çakışmalar olduğu zaman otomatik olarak uyarır.

ALLPLAN ile 3D Donatı Detaylandırma

ALLPLAN ile 3D Donatı Detaylandırma

“ALLPLAN ile Betonarme yapıların donatı detaylandırması kolay ve hızlıdır”

Koordinasyon, sıkı bir inşaat programını sürdürmek, saha hatalarından kaçınmak ve maliyetli uzantıları ortadan kaldırmak için kritik öneme sahiptir. Yapı bilgisi modelleme (BIM), teknik ressamlara bir 3B model oluştururken tanıdık 2B çizimlerinde çalışma yeteneği verir. Otomatik çubuk yerleştirme ve bükme araçları gibi işlevler, proje tasarlamak için gereken süreyi kısaltabilir.

Allplan, inşaat demiri detaylandırıcılarının beton yapıları hızlı ve doğru bir şekilde modellemesine, güçlendirmesine ve detaylandırmasına olanak tanır.

 • 3D ve BIM’i mevcut 2D iş akışlarına entegre edin
 • Doğru maliyet değerlendirmeleri oluşturun
 • Çakışmaların otomatik olarak algılanması

TBDY2018 VE TS 500 Yönetmeliklerine Tam Uyumlu Detaylandırma Olanağı

ALLPLAN ile 3D Donatı Detaylandırma

Allplan ile Yapılarınızın Demir donatı detaylandırmalarını saniyeler içerisinde TBDY2018 VE TS500 standartlarına göre oluşturabilir ve detaylandırmalarını alabilirsiniz.

Allto Kiriş PythonPart Eklentisi ile Türkiye Deprem Yönetmeliği’ne uygun betonarme kiriş donatılarınızı parametrik olarak hızlı ve kolay bir şekilde modelleyebilirsiniz. 

 • Mesnet ve açıklık bindirme şartlarından, etriye sarılma bölgesi ayarlarına kadar tüm düzenlemelerinizi yapabilir, ilave donatılar ekleyebilirsiniz.
 • Kiriş boy ve en kesitlerini otomatik alarak tek tuşla metraj tablosu oluşturabilirsiniz.
 • Allto Kiriş PythonPart Eklentisi size daha az zamanda daha çok iş yapma imkanının yanında güvenilir kiriş donatı metrajı almanızı da sağlar.
https://youtu.be/N-VKZTwZdpk

ALLPLAN DONATI DETAYLANDIRMA PROGRAMININ ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

 • Donatı, etriyeler ve hatta tendonlar ile  tamamlanmış entegre bir 3D model, mümkün olan en yüksek tasarım güvenilirliğini ve netliğini sağlar.
 • Allplan donatı detaylandırma yazılımı, ilk taslaktan son genel düzenlemeye ve donatı çizimlerine kadar tüm tasarım sürecini tek bir sistemde destekler.
 • Allplan Engineering, küçükten çok karmaşığa kadar her tür inşaat projesi için ve hem binalar hem de inşaat mühendisliği inşaatları için uygundur.

“Sadece Binalarda Değil, Köprü, Tünel, Baraj Yapıları gibi Diğer Mühendislik Yapılarındada Kullanılmaktadır”

ALLPLAN yazılımı sadece Konut Türü binaların donatı detaylandrılması için kullanılmıyor. Altyapı mühendisliğinde, tüneller, barajlar, istinat duvarları, köprü yapılarının (Kolon, Kiriş vb) donatı detaylandırmaları içinde kullanılmaktadır.

“Türkiye’de bir çok Mühendislik Firması ALLPLAN’A Geçti”

Türkiye’de bir çok münedislik ve tasarım firmasının soz zamanlarda ALLPLAN Yazılımına geçtiğini görüyoruz. Mühendislerin, tasarımcıların ve Müşavirlik firmalarının ALLPLAN yazılımına geçmesindeki bazı etmenler;

 • Standart Bina yapıları için “Paket Program” dediğimiz tam entegre donatıyı otomatik çizen yapısal statik hesap programlarındaki donatı detaylarındaki yetersizlik.
 • 3D donatı tasarımı yapabilme
 • Karmaşık Yapıya Sahip Betonarme elemanların kolayca donatı tasarımlarının yapılması
 • “Paket programlar” ile donatı çizimleri hazırlanmış projeler ile ilgili olarak sahadaki uygulayıcılardan gelen şikayetler.
 • Türk Deprem Yönemeliğine uygun olarak donatı detaylandırmanı gerçekleştirilmesi.

ALLPLAN DONATI DETAYLANDIRMA PROGRAMI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ

Allplan yazılımları hakkında daha fazla bilgi alamak için Türkiye yetkili satcısı …………..firması ile irtibata geçebilirsiniz..

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

WhatsApp us

Exit mobile version