Ana sayfa Ücretsiz Yazılımlar Ücretsiz Çelik Programı

Ücretsiz Çelik Programı

4618
0

Ücretsiz Çelik Programı Portal+

Ücretsiz Çelik Programı Portal+ statikprogramlar.com kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Yazının En altında verilen linke tıklayrak yazılımı indirebilirsiniz

PORTAL+, Çelik Yapıların Tasarımı için kullanılan bir yazılımdır. CTICM (Centre Technique Industriel de la Construction Metallique – Fransa) tarafından, kısmen Avrupa Çelik ve Kömür Birliği (ECSC Project No 7210-SA326: tarafından Modelleme ve Ön Tasarım) tarafından finanse edilen bir Avrupa araştırma projesi çerçevesinde geliştirilmiştir. Çelik ve Kompozit Yapılar “- 1996-1999).

PORTAL+, Eurocode’a göre (gerilim kontrolleri için ENV 1993-1-1) kontrolleri yapar veya tek bölmeli çelik portal çerçevelerini otomatik olarak önceden tasarlar. Grafik kullanıcı arayüzü kullanıcı dostu ve sezgiseldir. Bazı basitleştirici varsayımlar nedeniyle, bu yazılım, tasarımcının hızlı bir şekilde bir dizi profil alması ve çerçeve ağırlığının bir tahminini alması için bir yardım olarak düşünülmelidir. Bununla birlikte, tamamlayıcı kontrollerin gerekli olup olmadığını kullanıcıya bildirmek için ayrıntılı sonuçlar verilmektedir.

PORTAL+ Programı İle Ne Yapılabilir?

PORTAL+, dikdörtgen tabanlı ve eşit aralıklı portal çerçeveleri ile tipik 1 açıklıklı endüstriyel bina (% 0-30 eğimli simetrik çift eğimli çatı) ile ilgilenir. Eleman kesitleri yalnızca sıcak haddelenmiş kesitleridir. Saçaklara izin verilir. Kirişlerdeki ve kolonlardaki ara yanal sınırlamalar dikkate alınır. Eylemler sadece ölü yük, rüzgar yükü ve kar yüküdür (düzgün). 2 ULS ve 2 SLS eylem kombinasyonu dikkate alınır.

Ücretsiz Çelik Programı statikprogramlar.com
Ücretsiz Çelik Programı statikprogramlar.com

PORTAL, düzleminde çerçevenin elastik bir birinci dereceden analizini yapar. Kritik indeks, çerçevenin ENV 1993-1-1’e göre salınımlı veya salınmasız olarak sınıflandırılması için hesaplanır. Ancak, tasarım öncesi bir aşama olduğu için, çerçeve kusurları ve ikinci dereceden etkiler göz ardı edilir.

Otomatik bir ön tasarım prosedürü uygulanır. Kullanıcı, kirişler ve / veya sütunlar için seri seçmelidir. PORTAL, çerçeve ağırlığını optimize etmek için tüm ULS ve SLS kriterlerini karşılayan bu serideki en hafif profilleri bulur.

Ücretsiz Çelik Programı statikprogramlar.com

1 ile karşılaştırılacak kriter değerleri olarak ifade edilen sonuçları kontrol edin. Ağırlık sonuçları görüntülenir. Genel bir hesaplama notu ve her üye için ULS kontrolleri için ayrıntılı bir hesaplama notu görüntülenir ve yazdırılabilir.

Ücretsiz Çelik Programı Portal+ indir.