Solar Enerji Hesaplama Programı

Mart 15, 2021tarihinde yayınlanmıştır
38

Solar Enerji Hesaplama Programı

Solar Enerji Firmalarının hesaplamarında ihtiyaç duyduğu Solarius PV Solar Enerji Hesaplama Programı artık Türkiye' de. Hızlı, 3 boyut tasarımı, maliyet analizi, resim üzerinden analiz ve tasarım yapma ve bir çok diğer özellikleri olan yazılımı denemek için aşağıdaki linkden kolayca ulaşabilirsiniz.

Solar Enerji Hesaplama Programı

Solarius PV yazılımı Hakkında

Solarius PV- Solar Enerji Hesaplama Programı,tüm dünyada binlerce farklı kurulum türü için halihazırda kullanılan fotovoltaik sistem tasarımı için BIM yazılımıdır.

*Solarius PV bir ACCA Software yazılımıdır.

Her tür ve boyuttaki fotovoltaik sistemlerin teknik tasarımı ve finansal analizi için eksiksiz, güvenilir ve yenilikçi bir araç.
Her türlü durumda ve her tür ihtiyaç için kullanabileceğiniz çözüm:

 • Yeni veya mevcut binalara veya hatta büyük sistemlere (fotovoltaik çiftlikler) kurulan PV sistemleri için
 • her yerde (referans iklim verileriyle coğrafi konum)
 • herhangi bir sınır koşulunda (yakın ve uzak engeller)
 • her türlü Panel ve İnvertör (binlerce farklı modelden oluşan kapsamlı kütüphane)
 • 3D modellemenin avantajı (DXF / DWG CAD çizimlerinden veya IFC BIM modellerinden başlayarak bile)
Solar Enerji Hesaplama Programı

Neden Solarius PV Yazılımını Kullanmalıyım

 • DXF veya DWG CAD çizimlerinden veya BIM modellerinden başlayabilecek şekilde bile parametrik PV sistem nesnelerinin 3D modellemesi
 • Doğrudan Meteonorm ™ veya PVGIS ™ iklim veritabanlarından alınan güneş ışınımı verileri
 • Fotovoltaik gölgelendirmenin doğrudan bir fotoğraftan hesaplanması
 • Tüm tasarım aşamalarını desteklemek için kapsamlı PV panelinvertör ve akü kütüphaneleri
 • Fotovoltaik sistemin (anahtar panelleri, kablolar, koruma cihazları) otomatik olarak oluşturulan bağlantı şemaları
 • Fotovoltaik sistemin finansal analiz araçları (iş planı)
Solar Enerji Hesaplama Programı

Solarius PV Solar Enerji Hesaplama Programı Özellikleri

Solarius PV Solar Enerji Hesaplama Programı , tüm dünyada binlerce farklı kurulum türü için halihazırda kullanılan fotovoltaik sistem tasarımı için BIM yazılımıdır.

Solar Enerji Hesaplama Programı
Solar Enerji Hesaplama Programı

Solar Enerji Hesaplama Programı Solarius PV ile, herhangi bir grafik desteği olmadan bile binanın hacim ayak izini hızlı bir şekilde modellemek, PV alanı kurulum yüzeylerini ve mevcut herhangi bir engelin (bacalar, çatı çatı pencereleri, direkler, vb.) Varlığını tanımlamak için 3D nesneleri kullanın.

Mevcut binanın ne kadar karmaşık olduğu önemli değil: "hacim" ve "eğimli yüzey" nesnelerini kullanarak, AutoCAD® DXF / DWG dosya formatlarını kullanarak bile her tür durumu doğrudan 3B olarak kolayca modelleyebilirsiniz.

3D modelleme, kurulum sahasının gerçek koşullarına göre (eğim, yönelim, radyasyon, gölgeleme vb.) Sistem düzeninizi ve konumlandırmanızı gerçek zamanlı olarak ve yılın tüm dönemleri için kontrol edebilme avantajını sunar.

Zemine monte kurulumlar söz konusu olduğunda, saha doğru bir şekilde şematize edildiğinde, projeyi çeşitli tiplerde kanopiler, barınaklar ve diğer fotovoltaik destek yapılarıyla kolayca zenginleştirin.

Belirli nesnelere ihtiyacınız varsa, kendi 3B Modellerinizi, yaygın olarak kullanılan birçok 3B model formatı (SKP, OBJ, 3DS, vb.) İçin tam destekle projeye içe aktarın.

"Elektrik anahtar panelleri", "Fotovoltaik jeneratörler" ve "İnvertörler" i temsil eden özel nesnelerle tasarımı tamamlayın ve bunları maksimum özgürlükle 3B modele yerleştirin.

Solar Enerji Hesaplama Programı
Solar Enerji Hesaplama Programı

Fotovoltaik sistemin BIM modeli ve mimari proje ile entegrasyonu

Solarius PV ile DXF veya DWG çizimlerini içe aktarmanın yanı sıra şunları da yapabilirsiniz:

Projeyi, herhangi bir BIM tasarım yazma yazılımı ile üretilen bir IFC dosyası olarak doğrudan bina veya kurulum sahasının BIM modeli olarak içe aktarın: Edificius, Revit® ;, ArchiCAD®, AllPlan®, VectorWorks®, vb.)
Fotovoltaik sistemi, bina bilgi modelini tamamlamak için gerekli tüm bilgileri içeren 3B parametrik nesneleri kullanarak doğrudan içe aktarılan model üzerinde tasarlayın.
BIM süreç felsefesinin gerektirdiği dijital yapı modelinin tasarım iş akışına devam etmek için IFC dosya formatında tasarlanan fotovoltaik sistem BIM modelini dışa aktarın
Solarius PV, belirli bir projede yer alan tüm konular arasında doğru dosya oluşturma, yönetim ve veri, belge ve model paylaşımının güvencesini sağlayabilen tek format olan SMART international'ı oluşturarak IFC standardını benimser.

Fotovoltaik sistemin ve binanın tasarımında, yapımında ve bakımında yer alan tüm ortak çalışanlarla yüksek bir aktivite paylaşımı standardına ulaşmanız gerekiyorsa, Solarius PV projenizi usBIM.platform işbirliği platformuna bile entegre edebilirsiniz.

Yazılım Hakkında Detaylı Bilgi

Yazılım hakkında detaylı bilgi için Türkiye yetkili satıcısı: 3epromimarlık firması ile iritibata geçebilirsiniz

Bir cevap yazın

Haber Bültenimize Üye Olun

Güncel Programlar Hakkında Bilgi Almak İçin Bültenimize Üye olun
statikprogramlar
envelope