SAP2000 ALTERNATİFİ PROGRAMLAR -Tower

Şubat 1, 2021tarihinde yayınlanmıştır
56

SAP2000 ALTERNATİFİ PROGRAMLAR - Tower

Son zamanlarda Ülkemizde ki ekonomik şartlardan dolayı yapısal tasarımcılar sap2000 alternatifi programlar üzerinde araştırma yapmaya başlamışlardır.

Mühendislik ve yazılım geliştiricisi büyük Firmaların işletme giderlerini karşılayabilmesi için son zamanlarda "abonmalık" sistemine geçtiğini görüyoruz. Abonmanlık yani "subscription" olarak da anlandırılan bu sisteme kısaca kiralama sistemi de denilebilir. Bu sistemde Mühendis/Mimar yazılımı kullanacağı belli bir süre için ücretini ödemek kaydı ile yazılımı son versiyon olarak kullanabilecektir. Peki abonmanlık/kiralama süreniz dolduğunda yazılımı kullanabiliyor musunuz? Maalesef Hayır. Yazılım Firmaları, yazılımı kullanacak müşteriler için internet kullanımını şart koşmaktadır. Bu şekilde Lisans süresi biten müşterilerinin kullanım süresini takip ederek lisans süresine müdehalede bulunabiliyorlar.

Kiralama ücretlerinin çok yüksek olması Mühendislerin yazılımları Lisansız kullanmaya veya alternatif yazılımlar üzerinde araştırma yapmasına sevk etmektedir.

Statikprogramlar.com olarak bizde Mühendislerimize sap2000 alternatifi programlar bölümümüzde Radimpex firmasına ait Tower yazılımını inceledik.

Tower 8 İnşaat Mühendisliği Yazılımı

SAP2000 ALTERNATİFİ PROGRAMLAR -Tower

Tower 8 Radimpex Software firması tarafından hazırlanmıştır. Radimpex firması hakkında kısaca bilgi verecek olursak;

Radimpex Firması Hakkında

Radimpex Software, 1989 yılından bu yana inşaat mühendisliği için özel olarak profesyonel yazılımlar geliştiren bir şirkettir. Tower, ArmCAD, Metal Studio ve NormaBase programlarımız, deneyimli uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından hem modern trendleri takip ederek hem de özgün ve benzersiz çözümler bularak sürekli geliştirilmektedir.

Bizi belirleyen temel özellikler ve öncelikler, geleneksel olarak yakın işbirliği, kaliteli teknik destek ve programları yeni gereksinimlere uyarlama istekliliğinde yansıtılan kullanıcıların bakımıdır. Bu sayede her zaman kullanımı kolay, çalışması hızlı ve hedefe ulaşması hızlı olan son teknoloji yazılımlar yarattık.

Kullanıcılarla kaliteli işbirliği, üst düzey uzmanların bilgi ve deneyimleri, yazılımımızın geniş bir kullanım yelpazesine sahip olmasına ve her projenin farklı kullanımlarına ve özel gereksinimlerine uyarlanmasına katkıda bulunmuştur. Programlarımız mühendisler tarafından mühendisler için hazırlanmıştır, bu nedenle ana özellikleri verimlilik ve optimalliktir.

Radimpex Kullanıcılarının referans listesinde, İnşaat Mühendisliği fakülteleri, bilimsel araştırma enstitüleri ve programlarımızı dünya çapında birçok büyük ve önemli tesisi tasarlamak ve inşa etmek için kullanan çok sayıda tasarım şirketi ve büro bulunmaktadır.

Tower 8 Yazılımının Avantajları

SAP2000 ALTERNATİFİ PROGRAMLAR -Tower 1
Tower8 ile TBDY20007 Yönetmeliği

Tower 8 yazılımı kullanımı kolay ve kalıcı lisans seçenekleri nedeni ile ön plana çıkmaktadır. Sap2000 Alternatifi Programlar bölümünde incelediğimiz Tower 8 ile Dakikalar içerisinde

 • Türkçe Arayüzü Kullanımı seçeneği
 • Kalıcı Lisans ve Ücretsiz Güncelleme avantajları
 • Sonlu Elemanlar Yönteminin Kullanılması
 • Betonarme Yapıların tasarımı ve analizi (Çizimler için Radimpex firmasının ArmCAD yazılımına ithal edilmesi)
 • Ahşap Yapıların Tasarımı ve Analizi
 • Çelik ve Hafif çelik yapıların tasarımı
 • Temel hesaplarının tasarımı ve analizi
 • Birçok Uluslararası standartlara göre Betonarme Yapıların Tasarımı ve Analizi (JUS, EUROCODE, SNIP, ACI, DIN, BS, SIA, vb.)
 • Çelik yapıların (JUS ve EUROCODE) kodlarına göre tasarımı ve analizi
 • Ahşap yapıların (JUS ve EUROCODE) kodlarına göre tasarımı ve analizi
 • Öngerilmeli yapısal elemanlardaki etkilerin analizi (keyfi kablo geometrisi ve öngerilme kuvveti kaybının hesaplanması)
 • Sismik yükün çeşitli standartlara uygun olarak üretilmesi (JUS, EC8, SNIP,TBDY2007, ...)
SAP2000 ALTERNATİFİ PROGRAMLAR -Tower 2
Tower 8 ile En Komplex En kesitler Oluşturma
 • Değişken kesitli kirişler ve kolonlar (kırma kirişler, prizmatik kolonlar, lamine ahşap kirişler vb.)
 • Bina inşaatının tanımlanmış aşamaları boyunca etkilerin analizi (prefabrik yapılar, kompozit yapılar, vb.)
 • Sıcaklık etkileri nedeniyle hesaplama ve yer değiştirmeyi destekleme
 • Kirişlerin ve kolonların eksantrik konumlandırılması (plakalardaki kirişlerin doğru modellenmesi, ani kesit değişikliği olan kolonlar, vb.)
 •  Elastik zemin üzerine temeller ve bir zemini farklı özelliklere sahip katmanlarla tanımlanan elastik bir yarı uzay olarak modelleme özelliği.
 • Tüm modeldeki veya yalnızca belirli bir öğe grubundaki aşırı/uç etki değerlerinin hızlı bir şekilde geri getirilmesi (yalnızca kolon/kirişlerdeki eksenel kuvvetlerin aşırı değerleri, vb.) Tipik zemindeki plakalarda maksimum eğilme momentleri, yalnızca duvarların maksimum yer değiştirmeleri vb. )
 • Doğrusal elemanlardaki etkilerin diyagramlar ve renk gradyanları ile sunumu Yön ve yoğunluk ile destek reaksiyonlarının sunumu
 • Türk Bina Deprem Yönetmeliği 2018 yönetmeliğinin 2021 yılının ortalarına doğru eklenmesi planlanmaktadır.
 • vb...
 • SAF (Structural Analysis Format) ile Diğer yazılımlar ile veri alışverişi.

Sonuç

Ülkemizde uzun yıllardır Mühendislik alanında bilinirliğini ve güvenirliğini kanıtlamış SAP2000 alternatifi programlar olarak değerlendirilebilecek Tower 8 yazılımını kısaca anlatmaya çalıştık. Maliyeti ve Kullanım kolaylığı açısından Genel mühendislik çözümleri için tavsiye edebileceğimiz bir yazılımdır.

ProgramHakkında DetaylıBilgi

Radimpex Tower yazılımı hakkında geniş bilgiyi Türkiye Yetkili satıcısı 3E Promimarlık firmasından talepedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Haber Bültenimize Üye Olun

Güncel Programlar Hakkında Bilgi Almak İçin Bültenimize Üye olun
statikprogramlar
envelope