Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları

19/10/2021 tarihinde yayınlanmıştır

Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları

Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları son zamanlarda, Proje Mühendislik ofisleri tarafından ihtiyaç haline gelmektedir. Bu ihtiyaçların temel sebeplerinden biri doğru metraj, uygulanabilirlik ve maliyet

Diğer bir faktör demir fiyatlarındaki sürekli artış ile birlikte ve demir donatı detaylandırmalarda gereken önemin gösterilmemesinin bir sonucu Müteahhit firmalara ek yük getirmesi.

Statikprogramlar.com kullanıcıları için ülkemizde de son zamanlarda oldukça fazla kullanılmaya başlanan bazı Demir donatı yazılımlarını sıraladık.

Not: Sıralama tamamen rastlantısaldır.

1-ALLPLAN REBAR DETAILING

Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları ALLPLAN REBAR

Allplan Rebar Detailing ile Yapısal Mühendisler, teknik ressamlar, donatı detaylandırma proseslerini kontrol altına alabilirler. 3D görüntüleme seçeneği sayesinde donatı düzenlerini ve yerleşimlerini kontrol edebilirler.

BIM Kullanıcıları için ALLPLAN Donatı detaylandırma Yazılımı

Beton yapılar için demir donatı ve detaylandırılması, hızlı ve kolay Koordinasyon, sıkı bir inşaat programını sürdürmek, saha hatalarını önlemek ve maliyetli uzantıları ortadan kaldırmak için kritik öneme sahiptir.

Yapı bilgisi modelleme (BIM), teknik ressamlara bir 3B model oluştururken tanıdık 2B çizimlerinde çalışma yeteneği verir. Otomatik çubuk yerleştirme ve bükme araçları gibi işlevler, proje tasarlamak için gereken süreyi kısaltabilir.

Allplan, inşaat demiri detaylandırıcılarının beton yapıları hızlı ve doğru bir şekilde modellemesine, güçlendirmesine ve detaylandırmasına olanak tanır.

3D ve BIM'i mevcut 2D iş akışlarına entegre edin
Doğru maliyet değerlendirmeleri oluşturun
Çakışmaları otomatik olarak algıla

ALLPLAN Yapılarınızın 3 Boyutlu Donatı Olarak Detaylandırmasına Olanak Verir

Donatı detaylandırma işlemlerinizi 3 boyutlu olarak, Ankraj eklentileri, Köprü kabloları gibi diğer inşaat elemanları ile birlikte modelleyebilir ve tasarlayabilirsiniz.

TBDY2018 VE TS 500 Yönetmeliklerine Tam Uyumlu Detaylandırma Olanağı

Allplan ile Yapılarınızın Demir donatı detaylandırmalarını saniyeler içerisinde TBDY2018 VE TS500 standartlarına göre oluşturabilir ve detaylandırmalarını alabilirsiniz.

Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları

ALLPLAN REBAR programı ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için Türkiye Yetkili satıcısı 3e promimarlık firmasından Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

2-ARMCAD DONATI DETAYLANDIRMA YAZILIMI

Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları

ArmCAD, AutoCAD veya BricsCAD'e entegre edilmiş, donatı detaylarının yüksek kaliteli profesyonel çizimlerini oluşturmaya yardımcı olan bir programdır.

ArmCAD, kullanıcıyı işin en zor kısmından kurtarır - sıralama, konumlandırma, işaretleme, sayma, biçimlendirme, sabitleme ve hata kontrolü. Tüm bunlar, sonraki tüm değişikliklerin otomatik olarak güncellenmesiyle etkinleştirilir. Program, herhangi bir zamanda, çizimde kullanılan demir donatı çubuk konumlarının her birinin geometrisini ve miktarını doğru ve hassas bir şekilde görüntüleyen bir donatı spesifikasyonunun otomatik olarak oluşturulmasını sağlar. Spesifikasyonla birlikte, donatı miktarlarının bir özeti olan donatının bir özeti otomatik olarak oluşturulur.

Hasır Donatı kullanırken, spesifikasyon ve özetlemeye ek olarak, otomatik olarak optimize edilmiş bir kesme planı oluşturulur, bu da hasır donatının kesilen ve kullanılmayan parçalarının mümkün olduğu kadar küçük olmasına izin verir.

ARMCAD programı ile ilgili olarak detaylı bilgi almak için Türkiye Yetkili satıcısı 3e promimarlık firmasından Ahmet Erdem Duran ile irtibata geçebilirsiniz.

Demir Donatı Detaylandırma Yazılımları

Bu yazımızda, Ülkemizde son dönemlerde oldukça popüler olan Demir donatı detaylandırma yazılımlarını kısaca anlattık.

statikprogramlar.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 3epromimarlik.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram