Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı

Mayıs 6, 2020tarihinde yayınlanmıştır
77

Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı

Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı 1
Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi Projesi, Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel İşbirliği modeli ile yapılan Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi olup, İstanbul ve çevre illere hizmet vermesi planlanıyor. Betonarme ve çelik projelerinin önemli kısmında EFK Mühendislik imzası olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin ilk etabı hizmete girdi. Farklı aşamalarında Allplan Yazılımının kullanıldığı hastane toplam 2068 izolatör kullanılarak tasarlandı. Hastanede, depremden sonra “kesintisiz kullanım” hedeflenmekte. 

COVİD-19 sürecinde pandemi hastanesi olarak hizmet verecek kampüs toplamda 1 milyon metrekare kapalı inşaat alanına ve hepsi yoğun bakım altyapılı 2682 yatak kapasitesine sahip.

Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı

2.682 yatak kapasitesi ve 1.000.000 metrekare kapalı inşaat alanı ile İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi, ana hastane binasına yerleştirilecek 2.040 sismik izolatörle, “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olacak.

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi, dünyanın en ileri teknolojisine sahip deprem izolatörleri sayesinde, yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini, hiç bir aksama olmadan, yerine getirmeye devam edecek.

İsterseniz, Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında tercih edilen Allplan Yazılımlarını kısaca bir inceleyelim.

Allplan Yazılımı Hakkında Kısa Bilgi

ALLPLAN 50 yılı aşkın bir süredir, AEC (Mimarlık,Mühendislik ve Müteahhitlik) endüstrisini  öncü bir yazılım portföyü ile desteklemiştir ve inşaat endüstrisinin dijitalleşmesini desteklemede önemli bir rol oynamaktadır: yenilikçi, gereksinimlerinize uygun – ve en iyi kalite “Almanya’da üretilmiştir”.

ALLPLAN Çözümleri 240.000’den fazla kullanıcı tarafından 20 dilde ve 41 ülkede kullanılmaktadır. Dokuz ülkede yaklaşık 400 çalışan, başarımızın tutkusu ile çalışıyor. Nemetschek Group’un güçlü bir yan kuruluşu olarak, dünyanın önde gelen inşaat yazılım uzmanları grubunun kapsamlı yetkinliği ve deneyiminden yararlanıyoruz.

Neden Allplan Yazılımı ?

ALLPLAN’ın kapsamlı çözüm portföyü, bir projenin yaşam döngüsünün tüm aşamaları için güçlü araçlar sağlar. Yazılım çözümlerimiz ve hizmetlerimiz sayesinde, inşaatla ilgili tüm taraflar her zamankinden daha fazla hassasiyet, esneklik ve verimlilikle işbirliği yapmaktadır. BIM, ALLPLAN’ın merkezindedir.

Bütünsel düşünüyoruz – BIM en başından beri Doğru olanıdır


Bütünsel düşünme her zaman yazılım çözümlerimizin ayırt edici unsurudur. Allplan ile disiplinler arasında köprüler kuruyoruz. 

Prof. Georg Nemetschek, Şirket kurucusu

Allplan Yazılımı ile Ne yapabirliriz?

Allplan tüm mühendislik ve mimarlık çözümlerini bir arada bulunduran komple bir tasarım programıdır.(bkn, tasarımprogramları.com)

Allplan ile bir yapının Mimari tasarımından, Yapısal Tasarım süreçlerinin hepsini yönetebilirsiniz.

Allplan Architecture Nedir?

Allplan Architecture, verimli proje dokümantasyonuyla birlikte sınırsız yaratıcılık sağlayan Mimarlar için nihai BIM çözümüdür. Eşsiz çizim kalitesi ile birlikte ayrıntılı tasarımlar üretmenize olanak sağlar.

Allplan BIMPLUS Nedir?

Allplan Bimplus, tüm disiplinlerin bina projelerinde verimli bir şekilde işbirliği yapmaları için nihai açık BIM(bknz. BIM NE DEMEK) platformudur. BIM model verileri, bilgileri, belgeleri ve görevleri tüm bina yaşam döngüsü boyunca merkezi olarak yönetilir.

Allplan Engineering Building Nedir?

Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı

AllplanEngineeringBuilding, konseptten nihai tasarıma kadar binalar tasarlayan yapı mühendisleri için nihai BIM çözümüdür. Mühendisler hızlı bir şekilde modeller oluşturabilir, betonarme elemanların donatılarını verimli bir şekilde detaylandırabilir ve tek bir çözümde kaliteli çalışma çizimleri oluşturabilir. Verimliliğinizi artırın:

> Bina yapılarını verimli ve doğru bir şekilde modelleyin ve güçlendirin
> Güncel belgeler ve profesyonel görselleştirmeler oluşturabilirsiniz
> Doğru maliyetleme için hassas malzemeler çıkarmanıza olanak sağlar

Allplan Engineering Civil Nedir?

Allplan Engineering Civil, köprüler ve inşaat projeleri tasarlayan inşaat mühendisleri ve ressamlar için nihai BIM çözümüdür. Karmaşık geometrilere sahip beton yapılar, hızlı ve verimli bir şekilde tamamen modellenebilir, güçlendirilebilir ve detaylandırılabilir. Çalışmanızı hızlandırın:

> Karmaşık şekilleri doğru bir şekilde modelleyin
> 3D karmaşık yapıları hızla güçlendirin
> Boyuna ve enine kesitleri kolayca tanımlayın

Allplan Bridge Nedir?

Başakşehir Şehir Hastanesi İnşasında Allplan Yazılımı Kullanımı

Köprü inşası için profesyonel BIM çözümüdür.

Allplan Bridge(bknz; köprü tasarım programı 1), köprü yapımı için profesyonel BIM çözümüdür. Mühendisler, öngerilmeden inşaat sürecinin entegrasyonuna ve köprü modelinin yapısal analizine kadar yüksek düzeyde ayrıntı ile parametrik model oluşturmadan tek bir çözümle çalışır.

Allplan Bridge, tanınmış köprü uzmanları tarafından geliştirilmiştir. 3D parametrik model açıklaması yol düzenini, köprü hizalamasını ve gerekli kesitleri dikkate alarak model yapılandırmasını hızlı ve verimli hale getirir.
Çift kavisli hizalama ve değişken kesitleri içeren karmaşık geometriler kolayca oluşturulabilir. Kullanıcının sadece tipik kesitleri tanımlaması gerekir. Allplan Bridge tüm kesit çeşitlerini tanımlanan tablolara ve / ve formüllere göre doğru bir şekilde hesaplar.

Allplan Yazılımları Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

Allplan Yazılımlarının Türkiye distribütörlüğü Aluplan Program Sistemleri tarafından yapılmaktadır. Allplan programları hakkında bilgi almakiçin Aluplan Resmi Bayisi 3epromimarlık firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Haber Bültenimize Üye Olun

Güncel Programlar Hakkında Bilgi Almak İçin Bültenimize Üye olun
statikprogramlar
envelope